Ustalenie w jaki sposób i na jaki dzień należy ustalić moment powstania przychodu z tytułu zasiedzenia Zasiedzianej Nieruchomości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze zasiedzenia.
W zakresie momentu uzyskania przychodu z tytułu nabycia nieruchomości w drodze zasiedzenia
W zakresie ustalenia czy: - prawidłowe jest nierozpoznanie przez Spółdzielnie przychodu podatkowego z tytułu zasiedzenia nieruchomości w momencie uzyskania prawomocnego postanowienia Sądu Okręgowego w (…) Wydział Cywilny Odwoławczy o stwierdzeniu nabycia Nieruchomości przez zasiedzenie z dniem 7 lutego 2017 r. oraz po wprowadzeniu tej Nieruchomości do ewidencji ŚT, tj. w lutym 2017 r., (pytanie oznaczone
Sprzedaż nieruchomości przez współwłaścicieli wobec upływu okresu 5 lat licząc od końca roku, w którym nastąpiło jej nabycie.
Czy Wnioskodawczyni jako jedyny spadkobierca po śmierci cioci powinna zgłosić i dokonać zapłaty podatku od spadku od części działki nabytej drogą zasiedzenia przez zmarłego męża cioci na mocy postanowienia Sądu z 2023 r.?
W zakresie skutków podatkowych zasiedzenia udziału w nieruchomości.
Skutki podatkowe nabycia przez zasiedzenie udziału w prawie własności nieruchomości.
Sprzedaż Nieruchomości przez Wnioskodawcę będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Sprzedaż Nieruchomości 2 przez Wnioskodawcę będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Kupujący będzie miał prawo od odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Wnioskodawcę, pod warunkiem niezaistnienia innych przesłanek negatywnych określonych w art. 88 ustawy.
w zakresie skutków podatkowych związanych z nabyciem nieruchomości w drodze zasiedzenia.
Skutki podatkowe nabycia przez Wnioskodawczynię tytułem zasiedzenia udziału w nieruchomości oraz skutki podatkowe nabycia przez spadkodawczynię Wnioskodawczyni tytułem zasiedzenia udziału w nieruchomości jeżeli Wnioskodawczyni nie zgłosiła do tej pory do opodatkowania nabycia spadku a treść art. 6 ust. 4.
w zakresie określenia czy: - w związku z nabyciem nieruchomości rolnej w drodze zasiedzenia Wnioskodawca uzyska przychód z działalności rolniczej, - w związku z nabyciem ww. nieruchomości w drodze zasiedzenia wystąpi obowiązek zapłaty podatku dochodowego.
Nabycie 35/36 części w prawie własności nieruchomości, o której mowa we wniosku nastąpiło w dniu 1 stycznia 2012 r., co oznacza, że termin, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy liczyć od końca 2012 r. W związku z tym sprzedaż w 2021 r. udziału w nieruchomości nabytego w drodze zasiedzenia również nie będzie stanowiła dla Wnioskodawczyni źródła
Planowana przez Wnioskodawcę sprzedaż nieruchomości nabytej w drodze zasiedzenia nie będzie stanowiła źródła przychodu w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym, ze względu na upływ pięcioletniego terminu, liczonego od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie. Mając powyższe na uwadze, Wnioskodawca nie będzie
Jeśli prawa posiadane przez ojca Wnioskodawczyni nie były ujawnione w księdze wieczystej, a do momentu zasiedzenia jako właściciel działki widniała Gmina, właścicielem całej nieruchomości, tj. działki wraz z domem, Wnioskodawczyni stała się w momencie zasiedzenia. Z tego też względu, Wnioskodawczyni nabywając nieruchomość poprzez zasiedzenie zerwała uprzednie stosunki prawne dotyczące tejże nieruchomości
Skutki podatkowe sprzedaży działek powstałych w wyniku podziału nieruchomości rolnych.
w zakresie skutków podatkowych związanych z nabyciem przez Wnioskodawcę nieruchomości w drodze zasiedzenia
w zakresie określenia, czy w związku z nabyciem w drodze zasiedzenia wskazanych we wniosku nieruchomości, Wnioskodawca uzyskał przychód podlegający opodatkowaniu.
Nabycie w drodze zasiedzenia nieruchomości, którą Wnioskodawca uprzednio nabył w spadku, spowoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku od spadków i darowizn.
Wobec wyżej przytoczonych przepisów prawa należy stwierdzić, że nabycie przez Wnioskodawczynię przedmiotowej nieruchomości nastąpiło w dniu 2 stycznia 2010 roku. W związku z tym bieg pięcioletniego terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy liczyć od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie, tj. końca 2010 roku. W związku z powyższym