Interpretacja
18.09.2024 Podatki

Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne

Interpretacja
05.08.2024 Podatki

Opodatkowanie przychodów osiąganych z najmu nieruchomości objętej zarządem sądowym.

Interpretacja
25.03.2024 Podatki

Opodatkowanie przychodów osiąganych z najmu nieruchomości objętej zarządem sądowym.

Interpretacja
06.03.2023 Podatki

Ustalenie, czy z tytułu pobieranych należności od najemcy za dzierżawę nieruchomości Państwa Spółka jako zarządca sądowy będzie podatnikiem podatku od towarów i usług, zobowiązanym do ujmowania ww. należności we własnej ewidencji sprzedaży JPK VAT.

Interpretacja
25.10.2022 Podatki

Czy czynsz najmu lub dzierżawy Nieruchomości i opłaty wynikające z tych umów stanowią i będą stanowić zgodnie z art. 12 ust. 3 i 3a u.p.d.o.p. przychód Dłużnika jako wynajmującego lub dzierżawcy Nieruchomości, w związku z czym Dłużnik jest podatnikiem podatku dochodowego od dochodów z najmu lub dzierżawy, mimo iż są oraz będą one pobierane przez Zarządcę.

Interpretacja
20.10.2022 Podatki

Określenie czy jako Zarządca Nieruchomości, Wnioskodawca nie jest podatnikiem podatku od towarów i usług w zakresie należności jakie pobiera od najemców lub dzierżawców z tytułu czynszu najmu lub dzierżawy Nieruchomości i opłat wynikających z tych umów, i nie jest obowiązany do złożenia zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R z tego tytułu oraz czy podatnikiem z tego tytułu jest Dłużnik (pytania oznaczone

Interpretacja
11.10.2022 Podatki

1) Opodatkowanie dofinansowania otrzymanego na podstawie umowy prewencyjnej. 2) Koszty zakupu czujek dymu, czujek czadu oraz oznakowania p-pożarowego zakupionych z środków otrzymanych z dofinansowania na podstawie umowy prewencyjnej nie mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
15.09.2022 Podatki

Ustalenie remanentów materiałów i towarów handlowych oraz koszty uzyskania przychodów.

Interpretacja
11.07.2022 Podatki

W zakresie ustalenia czy: - Spółka działając jako powiernik zobowiązany do przekazania środków uzyskanych ze sprzedaży Udziałów w Nieruchomości Spadkobiercom, nie ciąży na niej zobowiązanie w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych w odniesieniu do dochodu uzyskanego z tej transakcji rozumianego jako nadwyżka ceny sprzedaży Udziałów w Nieruchomości nad ceną ich zakupu; - przychodem Spółki będzie

Interpretacja
03.12.2020 Podatki

Czy zarządca nieruchomości wyznaczony przez sąd jest podatnikiem podatku od towarów i usług i w konsekwencji czy jest zobowiązany do wystawiania faktur we własnym imieniu i na własny rachunek oraz rozliczania podatku.

Interpretacja
30.08.2016 Podatki

w zakresie obowiązków odprowadzenia podatku dochodowego od przychodu z najmu nieruchomości przez kuratora

Interpretacja
09.05.2016 Podatki

1. Czy Wnioskodawca, po uprzednim pisemnym zawiadomieniu właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 listopada 1998 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 930 ze zm.) o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (dalej: Ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym

Interpretacja
24.12.2015 Podatki

Opodatkowanie usług świadczonych przez Spółkę na rzecz wspólnot mieszkaniowych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów związanych ze świadczeniem tych usług.

Interpretacja
13.10.2015 Podatki

Opodatkowanie transakcji najmu nieruchomości zarówno na cele mieszkaniowe jak i na inne cele niż mieszkaniowe, uznanie zarządcy nieruchomości za podatnika podatku VAT oraz podstawy opodatkowania z tytułu transakcji najmu nieruchomości.

Interpretacja
07.05.2015 Podatki

prawo do odliczania podatku naliczonego z faktur otrzymanych od zarządcy z tytułu usługi zarządzania nieruchomościami przy zastosowaniu proporcji oraz braku obowiązku opodatkowania nieodpłatnego udostępniania nieruchomości zarządcy

Interpretacja
21.05.2013 Podatki

Czy Spółka będzie uprawniona do rozpoznania Opłaty za Przekształcenie jako kosztu uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia prawa własności Nieruchomości (wraz z Wydatkami na Nabycie Prawa Wieczystego Użytkowania Nieruchomości i Wydatkami na Nabycie Projektów)?

Interpretacja
24.08.2012 Podatki

Czy wliczenie do opłaty za administrowanie kosztów przeglądów budowlanych zgodnie z łączącą strony umową ze wspólnotą mieszkaniową będzie korzystało ze zwolnienia z podatku VAT jak dla usługi administrowania, czy też w części w jakiej opłata za administrowanie dotyczy przeglądu budowlanego powinna być opodatkowana stawką podatku VAT (23%) jak dla usługi świadczenia przeglądów budowlanych?

Interpretacja
02.03.2012 Podatki

Kto, kiedy i w jakiej wysokości powinien opodatkować dochody z najmu tej nieruchomości osobom trzecim w przypadku zarządu nad nieruchomością ustanowionego w drodze sądowej

Interpretacja
05.10.2011 Podatki

W zakresie dokumentowania fakturą VAT przez zarządcę sądowego nieruchomości, należności z tytułu wynajmu tej nieruchomości.

Interpretacja
02.08.2011 Podatki

Skutki podatkowe opłacania składek OC zarządcy nieruchomości zatrudnionego przez Spółkę na podstawie umowy o pracę.

Porada

Jednostka organizacyjna (Kościół) powołała jednostkę organizacyjną posiadającą osobowość prawną (nadaną przez MSWiA), która działa również na podstawie statutu. Nowa jednostka ma za zadanie zarządzać nieruchomościami, które należą do Kościoła (zarząd nieruchomością na zlecenie). Do Kościoła należą nieruchomości (lokale mieszkalne i użytkowe). Jednostka wynajmuje lokale (należące do Kościoła) m.in.

Interpretacja
07.10.2010 Podatki

Jak należy dokumentować wynagrodzenie przyznane przez sąd Wnioskodawcy z tytułu pełnienia zarządu nieruchomością, tj. czy faktura VAT winna być wystawiona na rzecz właściciela nieruchomości, czy też inny podmiot?

Poprzednia Następna