Brak obowiązku korekty podatku naliczonego w trybie art. 91 ustawy w związku z nabyciem współwłasności lokali. Brak opodatkowania podatkiem VAT zniesienia współwłasności lokali.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy w związku z tym, że na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn, wartość obciążenia z tytułu ww. zapisów testamentowych zwykłych stanowi ciężar spadku, który wyczerpuje całą wartość spadku, jest Pan zobowiązany do złożenia deklaracji podatkowej dotyczącej spadku oraz do zapłaty podatku od spadków i darowizn?
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych od wykonawcy testamentu.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych od wykonawcy testamentu.
Sprzedaż nieruchomości - zapis testamentowy kosztem odpłatnego zbycia lub kosztem uzyskania przychodu.
Skutki podatkowe nabycia spadku obciążonego zapisem i termin złożenia zeznania podatkowego.
Odpłatne zbycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, nabytego w drodze zapisu zwykłego.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą świadczeń pieniężnych z tytułu zapisu testamentowego.
Nabycie przez Wnioskodawcę środków pieniężnych w wysokości 50.000 USD w wyniku przekazania ich po śmierci spadkodawcy przez zobowiązanego spadkobiercę będzie podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w ustawie o podatku od spadków i darowizn dla nabycia rzeczy lub praw majątkowych tytułem zapisu. Obowiązek podatkowy powstanie z chwilą wykonania zapisu zwykłego, czyli w przypadku wypłaty środków
Nabycie przez Zainteresowanych składników majątku (środków pieniężnych) w wyniku przekazania ich po śmierci spadkodawcy przez Trust będzie podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w ustawie o podatku od spadków i darowizn dla nabycia rzeczy lub praw majątkowych tytułem zapisu. Obowiązek podatkowy powstanie z chwilą wykonania zapisu zwykłego, czyli w przypadku wypłaty środków pieniężnych w drodze
Sprzedaż nieruchomości - zapis testamentowy kosztem odpłatnego zbycia lub kosztem uzyskania przychodu.
Za przychód uzyskany z transakcji odpłatnego zbycia Wnioskodawca powinien przyjąć przypadającą na Niego z tytułu dokonanej sprzedaży kwotę pomniejszoną o wykonane zapisy testamentowe oraz poniesione przez Niego koszty sporządzenia aktu notarialnego, na podstawie którego dokonano ww. sprzedaży.
Czy podstawę opodatkowania przychodu ze sprzedaży lokalu stanowi kwota uzyskana ze sprzedaży pomniejszona o kwotę wykonanych zapisów?
Czy przy ustalaniu wysokości podstawy opodatkowania z tytułu podatku od spadków i darowizn wartość nieruchomości stanowiącej przedmiot zapisu windykacyjnego może zostać pomniejszona o kwotę wierzytelności wynikającej z ustanowionej na tej nieruchomości hipoteki kaucyjnej?
Skutki podatkowe nabycia środków pieniężnych tytułem zapisu zwykłego
Skutki podatkowe nabycia środków pieniężnych tytułem zapisu zwykłego
Czy w przypadku gdy Wnioskodawczyni przysługuje udział w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego, spełnia Ona warunek określony w art. 16 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn, a konsekwencji nie musi w związku z tym przenosić swojego udziału w tym lokalu mieszkalnym na zstępnych, aby skorzystać z ulgi podatkowej?
skutki podatkowe nabycia na podstawie zapisu testamentowego lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość
Poniesiony przez Wnioskodawczynię wydatek związany z wykonaniem ciążącego na Niej zapisu testamentowego nie stanowi kosztu odpłatnego zbycia, jak również nie mieści się w ustawowych kryteriach kosztu uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia domu nabytego w drodze spadku, w konsekwencji, Wnioskodawczyni kwoty uzyskanej ze sprzedaży przedmiotowej nieruchomości, nie ma możliwości pomniejszyć o kwotę
Czy wykonanie zapisu testamentowego ma wpływ na ustalenie podstawy opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego?