W postępowaniu prowadzonym w trybie zamówień publicznych zamawiający żądał złożenia polisy ubezpieczenia OC na wysoką kwotę. Nasza spółka nie ma takiego ubezpieczenia, ma je natomiast spółka, z którą będziemy współpracować przy ewentualnym wykonaniu zamówienia. Czy przedłożenie tej polisy pozwoli spółce na ubieganie się o to zamówienie?
Określenie w treści oferty wykonawcy błędnej stawki VAT oraz obliczenie, na podstawie tej stawki, podatku VAT jako składnika ceny brutto stanowi błąd w obliczeniu ceny i jest podstawą do odrzucenia oferty - uchwała Sądu Najwyższego z 20 października 2011 r. (sygn. akt IIICZP 52/11, III CZP 53/11).
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych 18.04-2.05.2011 r.
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych 18.12.2010 r.-3.01.2011 r.
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych 12.11-2.12.2010 r.
29 marca 2016 r. do pierwszego czytania w Sejmie wpłynął rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw. Projekt zakłada uproszczenie i uelastycznienie procedur w zamówieniach publicznych. W projekcie przewidziano także odejście od kryterium najniższej ceny, ułatwienia dla małych i średnich firm oraz preferencje dla wykonawców zatrudniających na umowy
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych 2-17.12.2010 r.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania częściowych zamówień laptopów i innych sprzętów za odrębne transakcje i obowiązku rozliczenia podatku VAT na zasadzie mechanizmu odwróconego obciążenia, w sytuacji gdy cena oferowana w ramach zadania przekroczy kwotę 20 000 zł netto.
Czy koszty poniesione w związku z uznaniem zasadności odwołania - koszty postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 updop?
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy wykonywaniu usług związanych z wykoszeniem i wygrabieniem porostów ze skarp cieków, ścinaniem krzaków ze skarp, ręcznym i mechanicznym odmuleniem dna cieków oraz rozplantowaniem urobku po mechanicznym odmuleniu? PKWiU 81.30.10.0.?
Czy koszty poniesione w związku z uznaniem zasadności odwołania koszty postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu w rozumieniu treści art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz.397 ze zm.)?
w zakresie kwalifikacji podatkowej wydatków związanych z postępowaniem przed Krajową Izbą Odwoławczą przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych.
Od 3 sierpnia 2012 r. podwykonawcy i usługodawcy pracujący przy budowie dróg i autostrad poszkodowani przez generalnych wykonawców mogą zgłaszać swoje roszczenia o zapłatę należnych wynagrodzeń, wynikających z realizacji udzielonych zamówień publicznych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wypłaca poszkodowanym przedsiębiorcom te środki z Krajowego Funduszu Drogowego, a później będzie
skutki w podatku dochodowym od osób prawnych korzystania przez Spółkę z nieodpłatnego poręczenia (gwarancji) udzielonego przez inny podmiot
Czy koszty postępowania orzeczone przez Krajową Izbę Odwoławczą Spółka powinna uwzględniać w wartości początkowej środków trwałych czy zaliczać je wprost do kosztów uzyskania przychodów?
Możliwość zaliczenia kary umownej do kosztów uzyskania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.
Możliwość zaliczenia kary umownej do kosztów uzyskania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.
Możliwość zaliczenia kary umownej do kosztów uzyskania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.
możliwość odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez Kancelarię Adwokacką dokumentującej zastępstwo procesowe w związku z prowadzonym postępowaniem o udzielenie zamówienia na Budowę sieci kanalizacyjnej w gminie
Czy kwotę utraconego wadium Spółka moze zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, gdy pomimo wygrania przez nią przetargu nie doszło do zawarcia umowy z zamawiającym, a podpisanie umowy przyniosłoby Spółce znacznie większe straty?
Czy udostępnienie odpłatnie specyfikacji przetargowej wykonawcom biorącym udział w przetargach w kwocie refendującej poniesione koszty na ich przygotowanie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, a jeśli tak to jaką stawką?
Czy odpłatne wydanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
"Czy do opłat pobieranych za przekazanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia podmiotom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. prawo zamówień publicznych, należy doliczyć podatek od towarów i usług?"