Zwolnieniem przysługującym zakładom pracy chronionej objęte są tylko nieruchomości, które odpowiadają przepisom i zasadom BHP. Pomieszczenia powinny uwzględnić potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowania stanowisk pracy, pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i ciągów komunikacyjnych oraz spełniać wymagania dostępności do nich, a ponadto być wskazane w decyzji wojewody w sprawie przyznania
Kwestia ustalenia czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w związku z otrzymaniem – w wyniku utraty statusu zakładu pracy chronionej – zwrotu nadpłaconych środków z tytułu zaliczek na podatek dochodowy pobranych przez niego jako płatnika.
Począwszy od wynagrodzeń za kwiecień 2014 r. wszyscy pracodawcy ubiegający się o wsparcie z PFRON otrzymają je w tej samej wysokości, bez względu na rynek, w którym działają. Oznacza to zmianę stawek dofinansowania wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych z PFRON.
Jaki wskaźnik zatrudnienia należy przyjąć za podstawę ustalenia wysokości wpłat na ZFRON i na konto urzędu skarbowego, tj. za miesiąc, za który wynagrodzenie jest należne (11/2015), czy za miesiąc, w którym wynagrodzenie zostało wypłacone (12/2015)?
Jak należy określić termin wpłaty części zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych na rachunek ZFRON?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kwalifikacji przychodów do odpowiedniego źródła przychodów oraz w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania.
Obowiązki płatnika kontynuującego działalność Spółki Przejętej w zakresie przekazywania zaliczek na ZFRON
Sposób wyliczania wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych na podstawie, którego ustalany jest procent w jakim kwoty pobranych zaliczek na podatek dochodowy.
Czy wniesienie przedsiębiorstwa prowadzonego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej do spółki w warunkach opisanych przez Wnioskodawcę będzie korzystało ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 31 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w zw. z art. 1 ust. 1 lit. k), w zw. z art. 6 ust. 1 pkt
zaliczki na podatek od dochodów osób niepełnosprawnych, w przypadku rezygnacji przez płatnika ze statusu zakładu pracy chronionej
Czy prawidłowe jest stanowisko, że w przypadku wydzierżawienia ośrodka wypoczynkowo-rehabilitacyjnego (wybudowanego i utrzymywanego ze środków funduszu) otrzymany z tego tytułu czynsz będzie zasilał jedynie fundusz (będzie stanowił przychód funduszu) i nie będzie stanowił przychodu podatkowego Wnioskodawcy (z uwzględnieniem proporcji wynikającej z posiadanego udziału w spółce komandytowej)? Czy prawidłowe
Czy prawidłowe jest stanowisko, że w przypadku oddania ośrodka do używania, jeżeli używający wykona jedynie prace budowlane, związane z remontem ośrodka, w zakresie ustalonym w umowie zawartej pomiędzy stronami oraz to równowartość kosztów z tym związanych nie będzie stanowiła dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego?
Jak należy ustalić wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych niezbędny do prawidłowego przekazania zaliczek na podatek na zakładowy fundusz osób niepełnosprawnych i do urzędu skarbowego po utracie statusu zakładu pracy chronionej?
Obowiązki płatnika w związku z utratą statusu zakładu pracy chronionej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
skutki podatkowe wydzierżawienia lub oddania do używania ośrodka wypoczynkowo - rehabilitacyjnego wybudowanego i utrzymywanego ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych.