Zastosowanie ulgi mieszkaniowej w przypadku wydatkowania przychodu na spłatę kredytu, zakup lokalu mieszkalnego i jego remont.
Podleganie opodatkowaniu dotacji otrzymanej na usunięcie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, ustalenia podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Zasady opodatkowania dostawy energii cieplnej i odbioru nieczystości stałych w przypadku najmu lokali użytkowych oraz ustalenie daty powstania obowiązku podatkowego.
Opodatkowanie otrzymywanej rekompensaty na pokrycie kosztów świadczenia usług publicznych w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych z innych gmin oraz obowiązek dokumentowania rekompensaty fakturą VAT, brak obowiązku opodatkowania otrzymywanej rekompensaty na pokrycie kosztów związanych ze świadczeniem ulgowych i bezpłatnych przejazdów.
Gmina będzie działać jako podatnik w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy, prowadzący działalność gospodarczą, zgodnie z art. 15 ust. 2 ustawy, w zakresie, w jakim będzie realizować ww. Zadanie oraz nie będzie korzystać z wyłączenia od podatku na podstawie przepisu art. 15 ust. 6 ustawy. Gmina powinna wyliczyć wartość podatku należnego metodą „w stu”, traktując kwotę uzyskanego dofinansowania jako kwotę
w zakresie podlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz prawa do odliczenia pełnych kwot podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją programu
w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących czynności związane z wykonaniem zadania
W zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT naliczonego w fakturach dokumentujących wydatki związane z realizacją zadania oraz określenia podstawy opodatkowania
Opodatkowanie otrzymanej przez Gminę dotacji na usuwanie odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, sposób wyliczenia kwoty podatku VAT oraz prawo do odliczenia pełnych kwot VAT naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki związane z realizacją zadania jest prawidłowe.
Podleganie opodatkowaniu dotacji otrzymanej na usunięcie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, ustalenie podstawy opodatkowania oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Koszty dostawy mediów (energii elektrycznej, wody, ścieków, c.o.), należy opodatkować według zasad właściwych dla konkretnej usługi, a zatem zastosować stawkę wynikającą z faktur wystawianych na Wnioskodawcę przez dostawcę mediów. Natomiast w odniesieniu do rozliczenia kosztów wywozu odpadów oraz utrzymania czystości w pomieszczeniach wspólnych należy opodatkować wg stawki właściwej dla usługi najmu
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania opłaty z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi pobieranej wraz z czynszem i innymi kosztami kształtującymi wysokość obciążenia z tytułu czynszu jak usługa główna.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania opłat pobieranych przez gminę z tytułu realizacji zadań nałożonych ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Czy stawka za odbiór odpadów komunalnych podlega opodatkowaniu, jeśli tak, to jaką stawką?
Czy w świetle art. 12 ust. 3 ustawy o CIT Podatnik w przypadku świadczenia kompleksowej usługi wywozu odpadów (w tym surowców wtórnych i odpadów pozostałych) na podstawie nowego typu umowy realizowane w opcji a) postąpi prawidłowo rozpoznając przychód tylko od tej jednej kompleksowej usługi - w wartości odpowiadającej sumie elementów kalkulacyjnych za poszczególne elementy usługi pomniejszonej o wartość
Określenie stawki VAT dla usług zaliczonych do grupowania PKWiU 45.21.41-00.20.
Określenie stawki VAT dla usług zaliczonych do grupowania PKWiU 90.0.
Usługi dzierżawy kontenerów i pojemników na gromadzenie odpadów, jeśli mieszczą się w grupowaniu 90.00.2 jako usługi w zakresie wywozu i zagospodarowania śmieci i odpadków, będą opodatkowane stawką podatku VAT w wysokości 7%, zgodnie z art. 41 ust. 2 cyt. ustawy.