1. Czy w związku z tym, że z tytułu pełnionej funkcji Członkowie RN Spółki nie otrzymają od Spółki wynagrodzenia, Spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia, opodatkowanego podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT? 2. Czy w sytuacji, w której z tytułu pełnionej funkcji Członkowie Zarządu Spółki nie otrzymają od Spółki
Obowiązki płatnika w zw. ze zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o PIT.
Czy w związku z tym, że członkowie zarządu Spółki, którzy są także członkami zarządu jej jedynego udziałowca i jednocześnie Spółki dominującej w Grupie nie otrzymują od Spółki wynagrodzenia, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia na gruncie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Uznanie, że wynagrodzenie zmienne (premia) będzie stanowiło wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, brak obowiązku dokonania zgłoszenia rejestracyjnego i wyrejestrowania, dokumentowania ww. czynności oraz moment powstania obowiązku podatkowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, że otrzymane wynagrodzenie zmienne będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT, sposobu dokumentowania oraz momentu powstania obowiązku podatkowego.
Uznanie, że wynagrodzenie zmienne (premia) będzie stanowiło wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, brak obowiązku dokonania zgłoszenia rejestracyjnego i wyrejestrowania, dokumentowania ww. czynności oraz moment powstania obowiązku podatkowego.
Czy zrzeczenie się części wynagrodzenia członków rady nadzorczej, które nastąpiło oświadczeniem stron, powoduje w Spółce powstanie przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnego świadczenia w wysokości kwoty zrzeczonej?
W przypadku gdy walne zgromadzenie podjęłoby uchwałę na kolejnym zgromadzeniu iż 2 członkom rady nie będzie przysługiwać wynagrodzenie za wykonywane czynności w ramach funkcji rady nadzorczej, czy w związku z tym czynności te należy opodatkować w Spółce jako nieodpłatne świadczenie?
Czy wyrażenie "wynagrodzenie wypłacane z tytułu pełnionych funkcji" użyte w art. 16 ust. 1 pkt 38a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych obejmuje zarówno tę część kwoty wynagrodzenia należnej członkowi rady nadzorczej spółki z o.o. na podstawie umowy o pracę, która:- jest potrącana przez pracodawcę tytułem składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe, a następnie przekazywana przezeń
Czy wynagrodzenia pracowników spółdzielni za udział w posiedzeniach Rady Nadzorczej można zakwalifikować do przychodów z innych źródeł?
Czy mozna wliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodów , wypłacone na podstawie uchwały Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, dodatkowe wynagrodzenie dla członków Rady Nadzorczej?
Czy wynagrodzenie otrzymywane z tytułu członkostwa w radzie nadzorczej podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ?
Czy otrzymywane wynagrodzenie z tytułu udziału w posiedzeniach zarządu i radzie nadzorczej będą opodatkowane podatkiem od towarów i usług?
Należne, jednakże nieotrzymane wynagrodzenia z tytułu udziału w organach stanowiących osób prawnych a obowiązek podatkowy.
Moment uzyskania przychodu z tytułu wynagrodzenia członka rady nadzorczej i obowiązku podatkowego w sytuacji nie wypłacenia tego wynagrodzenia.
Dotyczy kosztów uzyskania przychodów przysługujących członkom rad nadzorczych.Wątpliwości dotyczą kwestii możliwości wykazania straty w sytuacji, gdy podatnik uzyskuje przychody z tytułu pełnienia funkcji w radzie nadzorczej - zarówno miesięczne jak i za cały rok podatkowy, niższe od zryczałtowanych kosztów ich uzyskania.
Podatnik zasiada w radzie nadzorczej spółki kapitałowej. Zgodnie z postanowieniami zawartymi w statucie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy dysponuje kompetencją do podjęcia uchwały, na mocy której członkom organu wypłacane są gratyfikacje finansowe z tytułu członkostwa w radzie. Gratyfikacje te wypłacane są comiesięcznie wszystkim członkom Rady Nadzorczej. Pytanie dotyczy tego, czy gratyfikacje te podlegają