Skoro poręczenie jest odrębną transakcją od umowy kredytu, a na zawarcie umowy poręczenia nie mają wpływu powiązania pomiędzy podmiotami, a sama transakcja odbywa się na warunkach rynkowych to w takim przypadku samo poręczenie, a także ewentualna spłata przez Spółkę zobowiązań (kredytu bankowego) Nowej Spółki dokonana w ramach udzielonego poręczenia, nie stanowi dochodu z ukrytych zysków, o którym
Ustalenie, czy Spółka może zaliczyć wypłacone kwoty odsetek do kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej.
W zakresie ustalenia: 1. czy działalność Wnioskodawcy przedstawiona w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 października 2018 roku, która uprawnia Spółkę do zastosowania ulgi określonej w art. 18d Ustawy CIT za lata 2019-2024 oraz lata kolejne; 2. czy Koszty Prac B+R ponoszone
Skoro należności z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów nie mieszczą się w dyspozycji art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, ani w dyspozycji art. 22 ust. 1 ustawy o CIT, to po płatnika stronie, zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy o CIT, nie powstanie obowiązek poboru zryczałtowanego podatku z tytułu wypłaty wynagrodzenia na rzecz Udziałowców będących cypryjskimi rezydentami podatkowymi.
Rozliczenie transakcji dokonywanych na pochodnych instrumentach finansowych w ramach Modeli mających na celu zabezpieczenie pozycji finansowej Wnioskodawcy, nie mieści się w dyspozycji art. 21 ust. 1 updop, a w konsekwencji nie podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
Uznanie prowadzonej przez Spółkę działalności za badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 i 28 Ustawy CIT oraz prawo do odliczenia ponoszonych kosztów kwalifikowanych na wynagrodzenia oraz materiały. Prawo do skorzystania ze ze zwrotu gotówkowego, o którym mowa w art. 18da ustawy o CIT.
Skoro należności z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów nie mieszczą się w dyspozycji art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, ani w dyspozycji art. 22 ust. 1 ustawy o CIT, to po płatnika stronie, zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy o CIT, nie powstanie obowiązek poboru zryczałtowanego podatku z tytułu wypłaty wynagrodzenia na rzecz Udziałowców będących cypryjskimi rezydentami podatkowymi w związku z dobrowolnym
Skutki podatkowe transferu pracowników po stronie spółki zbywającej oraz nabywającej.
Działalność Spółki stanowi działalność badawczo-rozwojową, co uprawnia Spółkę do zaliczenia do kosztów kwalifikowanych koszty osobowe oraz koszty nabycia komputerów.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą wynagrodzenia w postaci zmiennych składników wynagrodzenia.
Obowiązki płatnika w związku z planowanym obniżeniem kapitału zakładowego Spółki.
Określenie przychodu z tytułu wystąpienia wspólnika ze spółki jawnej.
Uznanie opłaty transakcyjnej za usługę samoistną oraz opodatkowanie opłaty transakcyjnej w procedurze VAT-marża.
Ustalenie, czy Spółka nie jest zobowiązana do pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od wynagrodzenia wypłacanego z tytułu nabywanych polis ubezpieczeniowych.
Możliwość skorzystania z ulgi badawczo rozwojowej i poniesienie kosztów kwalifikowanych.
CIT - dotyczy kosztów kwalifikowanych, kosztów wynagrodzeń pracowników.
Dotyczy ustalenia czy: - wartość Dofinansowania otrzymana przez Spółkę na pokrycie Wynagrodzeń nie będzie stanowiła przychodu Spółki na podstawie art. 12 ust. 1 w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - wartość Dofinansowania będzie stanowić przychód Spółki zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie z art. 17 ust. 1 pkt 34 Ustawy o CIT.