Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT świadczonych usług nauki rysunku, malowania obrazów i tworzenia ilustracji komputerowych w ramach prowadzonych kursów.
Zwolnienie od opodatkowania dochodów osiąganych przez wykonawców kontraktowych z tytułu dostarczania usług (...).
Zwolnienia dochodu uzyskanego w ramach świadczenia usług na rzecz sił zbrojnych USA.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu Oddziału przedsiębiorcy zagranicznego z tytułu dostawy towarów i usług za rzecz Sił Zbrojnych USA jako „wykonawcy kontraktowego USA”.
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania dochodów Spółki z tytułu dostawy towarów, świadczenia usług lub budowy infrastruktury na rzecz sił zbrojnych USA w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy o CIT oraz rozliczenia przychodów i kosztów na podstawie klucza przychodowego z art. 15 ust. 2-2a ustawy o CIT.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu świadczenia Usług na rzecz organizacji USA.
Dotyczy ustalenia, czy w przypadku usług budowlanych realizowanych w oparciu o Kontrakty budowlane przedstawione w stanie faktycznym, przychód w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) z tytułu wykonania tych usług powstawał w dacie sporządzenia protokołów odbioru
Czy wykupienie przez Wnioskodawcę ubezpieczenia na życie obejmującego prezesa zarządu spółki będącej Wnioskodawcą oraz dwóch Wykonawców będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów.
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego realizowane przez Pana (jako wykonawcę oraz podwykonawcę) w formie kompleksu szkoleń oraz inne usługi ściśle z nimi związane, w tym usługi doradztwa zawodowego oraz pośrednictwa pracy, doradztwa psychologicznego, grupowych warsztatów z doradcą zawodowym, coachingu finansowane w co najmniej 70% ze środków
Osoby, które nie posiadają statusu pracownika i są zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych, mają prawo do należności za podróż odbytą w celu realizacji zadań wynikających z takich umów. Jednak w przypadku tych osób odbywanie przez nie podróży nie jest podróżą służbową w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy, lecz ma znacznie szerszy zakres. Zleceniobiorcom przysługuje co do zasady zwrot wydatków
W wyniku zmian wprowadzonych od 1 stycznia 2023 r. przez Polski Ład 2.0 Ministerstwo Finansów opublikowało w BIP nowy wzór PIT-2. Jest to 9 wersja tego dokumentu i bardzo różni się od poprzednich. Nie zawiera bowiem tylko oświadczenia, jakie mógł złożyć pracownik w sprawie zastosowania kwoty zmniejszającej miesięczne zaliczki podatkowe od uzyskiwanych przychodów, ale też szereg oświadczeń i wniosków
Pracownicy naszej firmy są objęci ubezpieczeniem grupowym. Składki na to ubezpieczenie finansuje firma jako pracodawca. Jedna z naszych pracownic od 12 września br. przebywała na zasiłku chorobowym. 20 września urodziła dziecko i przeszła na urlop i zasiłek macierzyński. Podczas choroby i pobierania zasiłków jest za nią opłacana składka grupowego ubezpieczenia na życie wynosząca 65 zł miesięcznie.
Jeden z naszych pracowników dojeżdża codziennie do pracy pociągiem z miejscowości oddalonej o ok. 50 km. Z powodu strajku przewoźnika pracownik ten spóźnił się do pracy 2 godziny, nie odpracował tego spóźnienia i pracował tego dnia przez 6 godzin. Pracownik jest zatrudniony w podstawowym systemie czasu pracy. Czy w takiej sytuacji możemy potrącić mu wynagrodzenie za część dniówki?
Zatrudniamy wyłącznie osoby wykonujące pracę nakładczą. Od 1 października br. zatrudnimy 20. wykonawcę. Czy w takiej sytuacji będziemy mieć obowiązek przygotowania regulaminu wynagradzania dla tych zatrudnionych?