Zastosowanie ulgi mieszkaniowej w przypadku wydatkowania przychodu na spłatę kredytu, zakup lokalu mieszkalnego i jego remont.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia, w związku z wydatkowaniem środków z odpłatnego zbycia nieruchomości na własne cele mieszkaniowe.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w sytuacji gdy przychód ze sprzedaży nieruchomości został wydatkowany na nabycie od syna i synowej 75% udziałów w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania w związku ze sprzedażą prawa wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - wydatkowanie równowartości przychodu, przed powstaniem przychodu z odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego; wydatkowanie równowartości przychodu z odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego na zwrot (spłatę) pożyczki udzielonej przez rodziców, na nabycie własnego lokalu mieszkalnego
Możliwość skorzystania z ulgi na własne cele mieszkaniowe (wykończenie budynku mieszkalnego).
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – wydatkowanie przychodu na nabycie lokalu mieszkalnego (czasowo wynajmowanego).
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na remont dwóch mieszkań, w których Wnioskodawczyni realizuje własne cele mieszkaniowe.
Ocena możliwości odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej całości wydatków na zakup i instalację pompy ciepła oraz fotowoltaiki, także poniesionych przez pozostałych współwłaścicieli.
Skutki podatkowe zbycia na podstawie umowy cesji praw partycypacyjnych do lokalu mieszkalnego znajdującego się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego a celów mieszkaniowych.
1) Do wydatków mieszkaniowych uprawniających do zastosowanie zwolnienia przedmiotowego można zaliczyć : spłatę kredytu mieszkaniowego zaciągniętego na zakup tej nieruchomości, wydatki na nabycie budynki mieszkalnego na działce siedliskowej oraz na prowizję biura nieruchomości poniesioną w związku z nabyciem siedliska – proporcjonalnie do wydatków poniesionych na zakup tego budynku. 2) Do zwolnienia
Spłata byłej małżonki w związku z podziałem majątku wspólnego stanowi wydatek na własne cele mieszkaniowe objęty zwolnieniem wynikającym z art. 21 ust. 1 pkt 131.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (zakup nowej nieruchomości mieszkalnej i jej wykończenie).
Wydatkowanie przychodu, uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości na zakup lokalu mieszkalnego znajdującego się w Meksyku, nie będzie uprawniać do zwolnienia, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ nie spełnia przesłanki położenia w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (umowa deweloperska).
Cele mieszkaniowe z wydatkowaniem przychodu z planowanego odpłatnego zbycia mieszkania spółdzielczego a spłata pożyczki zaciągnięta od osoby prawnej – spółki z o.o. na nabycie nieruchomości z domem mieszkalnym.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w związku z wydatkowaniem przychodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego na remont budynku mieszkalnego, którego Wnioskodawca jest współwłaścicielem.
Cele mieszkaniowe z art. 21 ust. 1 pkt 131 z wydatkowaniem kwoty ze zbycia zakupionego lokalu mieszkalnego na zakup z zadatkiem domu i spłatę kredytu zaciągniętego na sprzedaną nieruchomość
Ulga mieszkaniowa - wydatkowanie przychodu na nabycie mieszkania w Chorwacji.
Powstanie obowiązku podatkowego w związku ze sprzedażą nieruchomości nabytej w drodze spadku i działu spadku oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (spłata kredytu i spłata byłego małżonka).
Możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na mieszkanie w TBS.
Spłata pożyczki udzielonej Wnioskodawczyni – na zakup lokalu mieszkalnego – przez siostrę i rodziców, tj. przez inne podmioty niż bank lub spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa (mające siedzibę w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego albo w Konfederacji Szwajcarskiej) nie uprawnia do zastosowania ww. zwolnienia przedmiotowego