Przychód uzyskany z usług okołoprawnych sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 69.10.19.0 powinien zostać opodatkowany stawką ryczałtu w wysokości 15% na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 lit. l. Przychód z usług dotyczących analizy ryzyka politycznego dla działalności klienta sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 74.90.20.0 powinien zostać opodatkowany stawką ryczałtu w wysokości 8,5% na podstawie art. 12
Opodatkowanie przychodów ryczałtem ewidencjonowanym – agent ubezpieczeniowy.
Brak obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego w związku z wypłatą wynagrodzenia wobec świadczenia przez rezydentkę podatkową Szwajcarii usług prawnych.
Ustalenie stawki opodatkowania z prowadzonej działalności polegającej na wykonywaniu usług prawnych.
Czy przychody, które Wnioskodawca uzyska ze świadczenia usług szkoleniowych powinny zostać opodatkowane według stawki 8,5%?
Objęcie opodatkowaniem, w formie karty podatkowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, działalności lekarza dentysty w roku 2022.
Usługi doradztwa podatkowego wykonywane w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej opodatkowane są stawką 17% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
zwolnienie przedmiotowe do wynagrodzenia wypłacanego przez Bank Światowy
Czy prowadzona przez Wnioskodawczynię działalność gospodarcza opisana we wniosku (świadczenia pielęgniarki szkolnej na podstawie umowy z NFZ) kwalifikuje się do objęcia opodatkowaniem w formie karty podatkowej?
Warunki opodatkowania na karcie podatkowej usług ortodontyczne usługi specjalistyczne.
Czy działalność gospodarcza - świadczenie usług pielęgniarek i położnych dla osób fizycznych - ludności (pacjentów), na podstawie umowy zawartej ze Szpitalem Specjalistycznym pozwala wybrać opodatkowanie w formie karty podatkowej?
ustalenie rezydencji podatkowej i określenia stałej placówki w celu wykonywania wolnego zawodu
Zdaniem Wnioskodawcy, otrzymane przez radnych świadczenia w postaci prasy, kalendarzy, wizytówek, telefonów komórkowych i tabletów wraz z bieżącym utrzymaniem, materiałów biurowych, udziału w szkoleniach, konferencjach, kongresach itp., nie stanowią nieodpłatnych świadczeń, które należy zakwalifikować do przychodów określonych w art. 13 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy faktycznie Wnioskodawczyni musi płacić podatek dochodowy od osób fizycznych (od kwoty 126,10 zł) z tytułu przychodów z wynajmu pomieszczenia gospodarczego (piwnicy) stanowiącego części wspólne podobnie jak korytarze, dach, piwnice, w sytuacji jak opisana wyżej?
Czy ratownik medyczny może wybrać jako formę opodatkowania kartę podatkową ze stawką taką jak pielęgniarki?
Czy koszt wymienionych świadczeń i materiałów, z których korzystają radni w toku wykonywania pracy w Radzie Miasta jako reprezentanci wyborców stanowi podstawę podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy koszt wymienionych świadczeń i materiałów, z których korzystają radni w toku wykonywania pracy w Radzie Miasta jako reprezentanci wyborców stanowi podstawę podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy na Wnioskodawcy ciążą obowiązki płatnika z tytułu korzystania z usług prawnych na rynku rosyjskim?
Czy świadczenie usług pielęgniarki pozwala wybrać opodatkowanie w formie karty podatkowej?
Pytanie dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wykonywanych na podstawie umów o dzieło z przeniesieniem praw autorskich przez twórcę artystę plastyka pracującego w charakterze scenografa.
W jaki sposób sąd ma wyliczać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od wynagrodzeń adwokackich?.