Brak możliwości rozliczenia transakcji łańcuchowej z udziałem Podmiotów 1 i 3 z zastosowaniem procedury uproszczonej.
Uznanie opisanej transakcji za wewnątrzwspólnotową transakcję trójstronną i obowiązek rozliczenia - jako ostatniego w kolejności podatnika VAT - dokonanej dostawy towarów przez drugiego w kolejności podatnika VAT.
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotową transakcję trójstronną rozliczaną z zastosowaniem procedury uproszczonej oraz jej dokumentowanie w ewidencji, deklaracji oraz w informacji podsumowującej.
Opodatkowanie transakcji trójstronnej wg procedury uproszczonej oraz jej dokumentowanie w pliku JPK i informacji podsumowującej.
uznania Spółki w opisanych we wniosku transakcjach za pierwszy podmiot w wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej, który powinien wykazywać WDT i nie powinien stosować w JPK_V7 specjalnego oznaczenia „TT-WNT”
Braku możliwości rozpoznania transakcji nabycia towarów od firmy z Czech w przypadku dokonania importu na terenie Niemiec jako transakcji trójstronnej uproszczonej oraz braku obowiązku rozliczenia podatku VAT i wykazania jej w deklaracji JPK_V7M, braku obowiązku rozliczenia podatku VAT od sprzedaży towarów do firmy z Francji w przypadku dokonania importu na terenie Niemiec i wykazania jej w deklaracji
prawo do rozliczenia dokonywanej transakcji jako wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej, do której ma zastosowanie procedura uproszczona
Czy mając na względzie fakt, że Wnioskodawca posiada numer identyfikacyjny dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych w Polsce opisane w niniejszym wniosku transakcje mogą być rozliczane przy zastosowaniu procedury uproszczonej przewidzianej w przepisie art. 135 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT, jeśli Wnioskodawca będzie w tych transakcjach posługiwał się numerem identyfikacyjnym nadanym mu dla celów VAT
Rozpoznanie transakcji jako dostawy towarów w ramach wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej, do której ma zastosowanie procedura uproszczona.
Rozpoznanie transakcji jako wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej, do której ma zastosowanie procedura uproszczona.
Opodatkowanie transakcji sprzedaży na rzecz angielskiej spółki stawką 23%
Rozpoznanie transakcji jako wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej do której ma zastosowanie procedura uproszczona.
dokonywane przez Spółkę transakcje będą stanowić wewnątrzwspólnotowe transakcje trójstronne, do których ma zastosowanie procedura uproszczona, określona w art. 135 ustawy.
Określenie do której dostawy w transakcji łańcuchowej powinien być przypisany transport towarów
Określenie do której dostawy w transakcji łańcuchowej powinien być przypisany transport towarów
W zakresie uznania transakcji za wewnątrzwspólnotową transakcję trójstronną, do której ma zastosowanie procedura uproszczona.
Czy opisane w niniejszym sprawie transakcje, w ramach których Odbiorca organizuje transport, działając w tym zakresie w interesie i za aprobatą Dostawcy i Zainteresowanego, spełniają definicję wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej, o której mowa jest w art. 135 ustawy o VAT, w odniesieniu do której rozliczenie VAT może zostać dokonane na zasadach właściwych dla procedury uproszczonej przewidzianej
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotową transakcję trójstronną, do której ma zastosowanie procedura uproszczona
opodatkowania transakcji wewnątrzwspólnotowej na zasadach ogólnych w sytuacji kiedy towar jest transportowany przez trzeci w kolejności podmiot biorący udział w transakcji, moment i rozpoznanie WNT i WDT, dokumentowanie WDT
Rodzaje dokumentów niezbędnych do zastosowania procedury uproszczonej rozliczenia wewnątrzwspólnotowych transakcji trójstronnych.
Możliwość zastosowania procedury uproszczonej do wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej, w sytuacji skorygowania notą korygującą adnotacji, o której mowa w art. 136 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy.