Obniżenie wkładu - zmniejszenie udziału kapitałowego w spółce jawnej.
Ustalenia, czy w przypadku konwersji Pożyczki pieniężnej na udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki B, u Spółki A nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem CIT, - uznania, że w przypadku konwersji kwot Pożyczek pieniężnych na udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki B, u Spółki A powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem CIT, to czy po stronie Spółki
W zakresie skutków podatkowych nabycia udziału w lokalu w wyniku zniesienia współwłasności w zamian za spłatę.
W zakresie możliwości zastosowania art. 19, art. 25 i art. 25a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z objęciem udziałów w spółce.
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki?
1. Czy powstaje przychód po stronie wnioskodawczyni z tytułu nabycia prawa do otrzymania wartości udziału kapitałowego, a jeżeli tak, to jak ten przychód należy ustalić? 2. Do jakiego źródła przychodów należy zaliczyć ww. przychód po stronie podatnika i jaką zastosować stawkę podatku? 3. Jaki jest w opisanym stanie faktycznym moment uzyskania przychodu i kiedy powstaje obowiązek zapłaty podatku?
Czy powstaje przychód po stronie wnioskodawczyni z tytułu nabycia prawa do otrzymania wartości udziału kapitałowego, a jeżeli tak, to jak ten przychód należy ustalić? Do jakiego źródła przychodów należy zaliczyć ww. przychód po stronie podatnika i jaką zastosować stawkę podatku? Jaki jest w opisanym stanie faktycznym moment uzyskania przychodu i kiedy powstaje obowiązek zapłaty podatku?
Co jest kosztem uzyskania przychodu Spółki, powstałej w 2000 r. przez połączenie C. Sp. z o.o. i H.Sp. z o.o., z tytułu sprzedaży nieruchomości, której prawo własności wniesione zostało przez C. Sp. z o.o. w zamian za objęcie w dniu 27.10.1999 r. przez C. Sp. z o.o. udziałów w podwyższonym kapitale spółki H. Sp. z o.o.?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, przy ustalaniu dochodu z odpłatnego zbycia udziałów, wydatków na zakup udziałów oraz podwyższenie kapitału zakładowego na podstawie posiadanych dowodów wpłat ?
Czy jest kosztem uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży udziałów wartość sprzedanych udziałów w spółce z o.o. na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 8 i art. 15 ust. 1k ustawy w przypadku sprzedaży udziałów za cenę niższą niż ich wartość wynikająca z ksiąg Spółki i wartość nominalna w związku ze złą kondycją finansową spółki, której udziały sprzedano? Udziały zostały nabyte w 2000 r. za długi tej spółki
Czy będą kosztem uzyskania przychodów Spółki odpisy amortyzacyjne dokonywane przez Spółkę Komandytową z wykorzystaniem indywidualnie ustalonej stawki amortyzacyjnej dla budynków, które były wykorzystywane przez poprzednich właścicieli powyżej 60 miesięcy?
Czy nominalna wartość udziałów w spółce mającej osobowość prawną, objętych w zamian za wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Podatnik mając wątpliwości związane z zagadnieniem, czy przy obliczaniu podatku za podstawę opodatkowania przyjmuje się wartość rynkową czy wartość księgową przedmiotu darowizny, wystąpił ze stosownym zapytaniem do naczelnika urzędu skarbowego. Formułując swoje stanowisko podatnik stwierdził, iż za podstawę opodatkowania przyjąć należy wartość rynkową udziałów.Nadto, wątpliwości podatnika budzi fakt