Podatek od towarów i usług w zakresie: rozliczenia importu towarów na terytorium Polski, momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu towarów, obliczenia i wykazania kwoty podatku należnego, określenia, czy rozliczenie zamknięcia stanowi dokument celny, możliwości rozliczenia podatku należnego zgodnie z art. 33a ustawy, konieczności rozliczania podatku należnego zgodnie z art. 33a ustawy
w zakresie opodatkowania dostawy gotowych akumulatorów przez Y na rzecz Wnioskodawcy, prawa do odliczenia, eksportu towarów i stawki podatku
Brak opodatkowania akcyzą zużycia suszu tytoniowego do produkcji tytoniu odtworzonego (folii tytoniowej) i wyrobów nowatorskich (HNB) na terenie składu podatkowego oraz zużycia suszu tytoniowego o statusie celnym unijnym, do produkcji papierosów, tytoniu odtworzonego (folii tytoniowej) i wyrobów nowatorskich (HNB) w procedurze uszlachetniania czynnego, na terenie składu podatkowego.
Czy w przypadku ewentualnej utraty przez PGK statusu Podatnika PDOP, Wnioskodawca będzie zobowiązany do weryfikacji kosztów i przychodów za okres funkcjonowania PGK (tj. czy wystąpi konieczność dokonania korekt rozliczeń podatkowych Wnioskodawcy na gruncie ustawy o PDOP za okres funkcjonowania PGK)?
Odliczenie podatku naliczonego od wydatków na doposażenie i zakup paliwa do samochodów, na których świadczone są usługi uszlachetniania czynnego.
Przemieszczenie własnych towarów objętych procedurą tranzytu T1 w Niemczech lub Holandii do Polski, w celu poddania ich procedurze uszlachetniania czynnego nie będzie stanowiło dla Spółki wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jednocześnie sprzedaż produktów kompensacyjnych do ostatecznego odbiorcy spoza Unii Europejskiej winna być rozpoznana jako eksport towarów ze stawką 0%.
Określenia stawki podatku VAT dla otrzymanej przedpłaty za dostawy towarów w ramach uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń.
Czy towar, który został objęty przeznaczeniem celnym w procedurze uszlachetniania czynnego przed dniem 1 maja 2004r. może uzyskać status dostawy wewnątrzwspólnotowej?
Podatnik zapytuje jaką stawka podatku VAT należy opodatkować usługi izolacyjne wykonywane na jednostce pływjacej.
Czy usługi polegające na montażu kolejek i wagoników z części składowych otrzymanych z kraju Wspólnoty Eurpejskiej, które sa wywożone z powrotem do tego kraju są usługami uszlachetniania czynnego ?
1) Czy można odliczyć podatek naliczony z dokumentu SAD po zakończeniu procedury uszlachetniania czynnego?2) Czy opłacone cło w związku z dopuszczeniem towaru do obrotu można uznać za koszt uzyskania przychodu?
1) Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy dokonywane przekazanie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.Zdaniem Podatnika, przekazanie ulotek i banerów jest związane z prowadzonym przedsiębiorstwem i nie powinno podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT.2) Podatnik zwraca się z zapytaniem, kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu świadczonych usług oraz czy ma prawo do zastosowania stawki
dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług usługi wykonanej na towarach kontrahenta sprowadzonych na polski obszar celny (uszlachetnianie czynne)
Spółka S zajmuje się produkcją rolniczą oprócz tego sprowadza na podstawie kontraktu z kontrahentem holenderskim rośliny do uszlachetniania czynnego. Do końca kwietnia wymagane było zezwolenie z Urzędu Celnego na wywóz tychże roślin w systemie ceł zawieszonych (odprawa czasowa) wywóz tych cebul powinien nastąpić w ciągu 30 dni, jednakże istniała możliwość przedłużenia tego wywozu do trzech lub czterech
Podatnik zwraca się z prośbą o wyjaśnienie jak należy wystawiać faktury za wykonaną usługę uszlachetniania czynnego, dokonywaną przez usługodawcę jak również przez firmy, którym podzlecono wykonanie takowej usługi.
Jakie warunki winny być spełnione aby można było zastosować stawkę podatkową 0% przy świadczeniu usług podwykonawstwa w procesie uszlachetniania czynnego?