Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego z tytułu świadczonych usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego z tytułu świadczonych usług.
W zakresie określenia miejsca opodatkowania świadczonych usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny, czy przepis art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. f) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne wyklucza Wnioskodawcę z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi serwisowe Maszyn oraz Urządzeń należy kwalifikować jako usługi niezwiązane z nieruchomościami, i tym samym miejscem ich opodatkowania zgodnie z art. 28b ustawy o VAT powinno być miejsce, w którym nabywca usługi posiada siedzibę działalności gospodarczej?
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z wykonaniem naprawy gwarancyjnej/pogwarancyjnej pojazdu.
Miejsce świadczenia usług polegających na wymianie części zamiennych, naprawie oraz konserwacji instalacji przemysłowych urządzeń zlokalizowanych w młynach
1. Czy koszty poniesione z tytułu usługi serwisowej w ramach obsługi reklamacji wyprodukowanych i sprzedanych przez Spółkę wyrobów mieszczą się w zakresie działalności strefowej Spółki i w związku z tym, czy wpływają na ustalenie dochodu korzystającego ze zwolnienia z podatku dochodowego z tytułu prowadzenia działalności na terenie Strefy?2. Czy przychody uzyskane z tytułu obciążania dostawców kosztami
Pytanie dotyczy firmy przewozowej, która posiada samochody osobowe i autobusy. Samochody osobowe są wykorzystywane również do celów prywatnych. Jak od 1 kwietnia 2014 r. powinny być oznaczane faktury dokumentujące zakupy usług myjni, części itp.? Czy na fakturach tych powinny się znajdować numery rejestracyjne pojazdów?
prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej nabycie usługi naprawy samochodu
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonania napraw gwarancyjnych, obowiązek wystawienia faktur korygujących oraz dokonania korekt deklaracji za poprzednie miesiące.
Czy usługa wykonana na rzeczowym majątku ruchomym (naprawa cystern), świadczona w Polsce dla nabywcy z Niemiec, który posiada nadany mu w jego państwie numer identyfikacji dla potrzeb podatku VAT, a naprawione cysterny zostaną wywiezione z terytorium Polski w ciągu 30 dni od dokonania naprawy, podlega opodatkowaniu w Polsce? Jeżeli tak, to jaką stawkę zastosować do tej usługi?