Wykonywane przez Wnioskodawcę, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, usługi w zakresie konserwacji i restauracji zabytków podlegają zwolnieniu z podatku VAT.
Dla świadczonych usług konserwatorskich oraz restauratorskich, które mają charakter twórczy, działając jako indywidualny twórca korzysta Pani ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych , w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, usług w zakresie prac konserwatorskich i restauratorskich zabytków.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy świadczonych usług konserwacji zabytków.
Prawo do stosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług konserwacji zabytków.
Możliwość skorzystania z ulgi, o której mowa w art. 26hb ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w konsekwencji możliwość odliczenia 50% udokumentowanych wydatków na prace.
W przypadku gdy świadczy Pani usługi w zakresie konserwacji zabytków, które mają charakter twórczy, działając jako indywidualny twórca, może Pani korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.
brak zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy nabywanych przez Gminę usług z zakresu wykonania prac renowacyjno-konserwatorskich w zabytkowym budynku Dworu
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przez konserwatora (podmiot dokonujący konserwacji) z tytułu realizacji usługi konserwatorskiej.
Zwolnienie od podatku VAT dla wykonywanych usług konserwatorsko-restauratorskich
Możliwości zastosowania zwolnienia od podatku usług konserwatorskich.
Możliwości zastosowania zwolnienia od podatku usług konserwatorskich.
brak prawa do zwolnienia od podatku VAT wykonywanych usług konserwatorsko-restauratorskich
brak prawa do zwolnienia od podatku VAT wykonywanych usług konserwatorsko-restauratorskich
Czy w związku ze zmianą przepisów o podatku od towarów i usług, wykonywane przez Pana usługi konserwacji zabytków w ramach prowadzonej działalności gospodarczej są zwolnione od podatku od 1 stycznia 2012 r.?
Czy w związku ze zleceniem wykonania usług specjalistycznych artyście rzeźbiarzowi lub stolarzowi, poprzez zawarcie umowy cywilnoprawnej (umowa o dzieło lub umowa zlecenia), wzrośnie wysokość stawki karty podatkowej, tak jak przy zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę?
Wraz z Mk nr 7/2011 prenumeratorzy otrzymali ujednolicony tekst ustawy o VAT uwzględniający zmiany wprowadzone od 1 kwietnia 2011 r. Kwietniowe zmiany wprowadzone w ustawie oraz rozporządzeniach wykonawczych zostały także skomentowane na łamach Mk nr 8/2011. Poniżej przedstawiamy przygotowane przez MF objaśnienia zmian wprowadzonych od kwietnia w przepisach VAT.
Z dniem 1 kwietnia 2011 r. weszły w życie zmiany w ustawie o VAT wprowadzone przepisami ustawy z 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Prawo o miarach (dalej: ustawy nowelizującej). Równocześnie z wejściem w życie tych zmian zostało przygotowanych sześć nowych rozporządzeń wykonawczych VAT oraz dwa rozporządzenia zmieniające dotychczasowe rozporządzenia wykonawcze
Stawka podatku na usługi budowlane związane z wykonaniem węzłów cieplnych w budynkach mieszkalnych i innych niż mieszkalne.
Stawka podatku na usługi budowlane związane z wykonaniem wewnętrznej sieci ciepłowniczej w budynkach mieszkalnych sklasyfikowanych w PKOB 11.