Możliwość korzystania ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b dla świadczonych usług.
Zwolnienie od podatku usługi zapewnienia oprawy artystycznej wesel.
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%
zwolnienie od podatku usług kulturalnych świadczonych przez artystę wykonawcę
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości wspólnego rozliczenia małżonków.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie rocznego rozliczenia przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej tzw. podatkiem liniowym.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie klasyfikacji przychodów uzyskiwanych w ramach działalności gospodarczej i poza tą działalnością do odpowiedniego źródła przychodów.
Czy w sytuacji osobistego świadczenia usług artystycznych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, osiągane przez Wnioskodawcę przychody stanowią przychód z tej działalności w rozumieniu art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy tez stanowią przychód, o którym mowa w treści art. 13 pkt 2 tej ustawy?
możliwość zaliczenia przychodów ze wszystkich wskazanych we wniosku usług (świadczonych przez Wnioskodawcę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie impresariatu artystycznego) do źródła przychodów, jakim jest pozarolnicza działalność gospodarcza
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonych usług kulturalnych.
Czy wykonywanie rycerskich pokazów plenerowych jest usługą zwolnioną z podatku VAT?
Czy usługi o symbolu 92.31 podlegają zwolnieniu od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, zgodnie z załącznikiem Nr 4 poz. 11?
Podatnik wykonuje działalność gospodarczą w zakresie "witrażownictwa". W ramach tej działalności wykonuje m.in. witraże artystyczne wyłącznie na zamówienie klienta, w pojedynczych, unikalnych egzemplarzach (okna lub drzwi do konkretnego wnętrza, do których każdorazowo zastrzega prawa autorskie). Podatnik pyta czy tego typu czynności korzystają ze zwolnienia z VAT?
Czy w związku z przekroczeniem w grudniu 2004 r. kwoty obrotu w wysokości 10.000 euro, podatnik będący autorem podręczników szkolnych, stał się podatnikiem podatku od towarów i usług z tytułu wykonywania ww. czynności?