Aby skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w ww. przepisie, najem musi dotyczyć pokoi gościnnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT wykazanego w fakturach dokumentujących wydatki ponoszone w związku z budową budynku mieszkalnego.
stawka podatku VAT dla świadczonych usług agroturystycznych; brak opodatkowania podatkiem VAT na zasadach ogólnych określonych w ustawie o podatku od towarów i usług działalności polegającej na świadczeniu usług agroturystycznych; brak prawa do zwrot podatku naliczonego, wynikającego z poniesionych nakładów polegających na ulepszeniu systemu centralnego ogrzewania w budynku mieszkalnym służącym
w zakresie prawa do odliczenia oraz zwrotu podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację projektu
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania w ramach otrzymanego wsparcia finansowego uzyskanego w wyniku złożonego wniosku unijnego
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnień przedmiotowych.
zwolnienie od opodatkowania przychodów uzyskiwanych z tytułu usług agroturystycznych
Jeżeli w istocie czynności związane z udostępnieniem przez Wnioskodawcę kapitału w ramach lokaty bankowej lub umowy pożyczki udzielanej za pomocą serwisu internetowego, nie będą spełniały przesłanek, o których mowa w art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, to dochód (przychód) uzyskany z tego tytułu nie będzie stanowić przychodu ze źródła przychodu wymienionego w art. 10 ust.
W rozpatrywanym przypadku ze zwolnienia przedmiotowego przewidzianego przez ustawodawcę w art. 21 ust. 1 pkt 43 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych korzystać będą uzyskiwane przez Wnioskodawcę dochody z tytułu wynajmu pokoi gościnnych i wyżywienia osobom przebywającym wyłącznie w celu wypoczynku. Jeżeli faktycznie osoby te przyjeżdżają na wypoczynek, a celem ich pobytu w gospodarstwie agroturystycznym
prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu usług agroturystycznych.
Zakres zwolnienia z opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu usług agroturystycznych.
Wnioskodawczyni nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. , ponieważ efekty projektu nie są wykorzystywane do czynności opodatkowanych podatkiem VAT, a ponadto Wnioskodawczyni nie jest czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Czy aby wyremontować i zmodernizować pomieszczenia i obejście wokół domu i z kosztów odliczyć podatek VAT należy najpierw zarejestrować działalność agroturystyczną i prowadzić w gorszych warunkach, czy też można odliczać VAT od remontu i modernizacji jako rolnik prowadzący gospodarstwo rolne i rozliczający się z VAT-u (bez rejestracji agroturystyki)?
Czy Zainteresowana ma możliwość odliczenia podatku VAT w związku z wydatkiem związanym z realizacją zadania pod nazwą ?
Czy dochód z tytułu wynajmu trzech pokoi gościnnych w budynku mieszkalnym położonym na terenie wiejskim w gospodarstwie rolnym na podstawie zawartej umowy najmu z firmą, w celu zakwaterowania jej pracowników jest wolny od podatku dochodowego?
Czy opisane wsparcie korzysta ze zwolnienia przewidzianego dla pomocy otrzymanej ze środków bezzwrotnej pomocy, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy przychody z agroturystyki: noclegi, wyżywienie korzystają ze zwolnienia przedmiotowego z podatku VAT jako działalność rolnicza?
Z przedstawionego w piśmie stanu faktycznego wynika, że podatnik jest rolnikiem i prowadzi działalność agroturystyczną, korzystając ze zwolnienia w podatku dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 43 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podatnik wnosi w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych następujące zapytania:1. Czy wynajem pokoi firmie będącej podatnikiem VAT, lub też nie
1. Czy wydzielając z gospodarstwa rolno-sadowniczego będącego współwłasnością na potrzeby prowadzonej przez stadniny koni grunty o powierzchni 4,5 ha wraz z budynkami należy ze współwłaścicielem zawrzeć umowę najmu i płacić mu stosowny czynsz i czy ten czynsz będzie stanowić koszty prowadzonej stadniny?2. Jak należy amortyzować użytkowany przez stadninę koni budynek - czy w całości, czy stosownie do