Możliwość skorzystania ze zwolnienia, w związku z wydatkowaniem środków z odpłatnego zbycia nieruchomości na własne cele mieszkaniowe.
Jeżeli Wnioskodawczyni otrzyma od męża – na podstawie przyrzeczonej umowy darowizny zawartej w formie aktu notarialnego – dwie nieruchomości, to będzie jej przysługiwało zwolnienie określone w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Czy po zawarciu przyrzeczonej umowy sprzedaży, kupujący będzie odpowiadał całym swoim majątkiem solidarnie z podatnikiem do wartości nabytych aktywów za powstałe do dnia nabycia tych aktywów zaległości podatkowe związane z prowadzoną działalnością gospodarczą na podstawie art. 112 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa?
Zwolnienie od podatku od towarów i usług przeniesienia prawa własności Lokalu wraz z udziałem w Nieruchomości Wspólnej na podstawie Umowy Przyrzeczonej oraz rezygnacji z tego zwolnienia w myśl art. 43 ust. 10 i 11 ustawy. Prawo do odliczenia całości podatku naliczonego wynikającego z: Faktury Zaliczkowej oraz faktury VAT, dokumentującej dostawę Lokalu wraz z udziałem w Nieruchomości Wspólnej na podstawie
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości, dla której umowę przedwstępną sprzedaży zawarł spadkodawca.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Zainteresowanych za podatników podatku VAT w związku ze sprzedażą niezabudowanej nieruchomości; w zakresie określenia stawki podatku dla ww. transakcji oraz w zakresie sposobu udokumentowania tej dostawy.
w zakresie ustalenia jaką datę należy uznać za datę powstania przychodu u sprzedającego (datę wydania nabywcy nieruchomości przed zawarciem umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego, czy datę zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego)
W rozpatrywanej sprawie przeniesienie własności lokalu mieszkalnego w formie aktu notarialnego na rzecz Wnioskodawczyni nastąpi w roku 2019, tj. po upływie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie nieruchomości, a tym samym, zwolnienie przedmiotowe określone w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie
Przedmiotowa sprzedaż stanowi dla Zainteresowanej źródło przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, ponieważ została dokonana przed upływem pięcioletniego okresu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe nieodpłatnego używania nieruchomości przed podpisaniem umowy sprzedaży.
Skutki podatkowe nieodpłatnego używania nieruchomości przed podpisaniem umowy sprzedaży.
Skutki podatkowe zawarcia nieodpłatnej cesji praw do nabycia nieruchomości nie przybierającej postaci żadnej z czynności wymienionej w art. 1 ustawy pcc.
Czy zawarcie obecnie przyrzeczonej umowy najmu wpływa na przychody rozpoznane w latach 2008 i 2009 i będzie wymagało korekty?Czy obecnie po zawarciu umowy najmu kwota wekslowa rozliczana z czynszem będzie stanowiła dla Spółki przychód rozliczany na podstawie art. 12 ust. 3c updop?
Dochód uzyskany przez Wnioskodawcę z tytułu sprzedaży nieruchomości przeznaczony na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup lokalu mieszkalnego należącego do Wnioskodawcy - podlega zwolnieniu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy w świetle przedstawionej sytuacji mogą Państwo skorzystać w 2006 roku z odliczenia ulgi odsetkowej?