1. Czy Spółka Przejmująca w wyniku przeprowadzenia planowanego połączenia odwrotnego osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy Spółka Przejmowana w wyniku przeprowadzenia planowanego połączenia odwrotnego osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych 3. Czy Wspólnicy Spółki Przejmowanej w związku z planowanym połączeniem
Czy będąc w posiadaniu własnych udziałów w celu umorzenia ich można podlegać pod CIT Estoński?
Czy w przypadku dobrowolnego umorzenia udziałów i umówienia się na wynagrodzenie pieniężne przekraczające wartość nominalną umarzanych udziałów, po stronie Spółki powstanie przychód podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)?
Opodatkowanie dotacji oraz wkładu własnego otrzymanego od Uczestników na realizacje Projektu, dokumentowanie otrzymanej dotacji oraz otrzymanego wkładu własnego od Uczestników, uznanie otrzymanej dotacji oraz wkładów własnych Uczestników za kwotę brutto, prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją Projektu.
Nieodpłatne zbycie na rzecz Wnioskodawcy udziałów objętych uprzednio przez niektórych wspólników w kapitale zakładowym w celu ich umorzenia.
1. Czy po stronie Wnioskodawcy w związku z przejęciem E. w ramach połączenia odwrotnego powstanie przychód (dochód) opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawnych ? 2. Czy ew. umorzenie udziałów własnych, które W. przejmie w wyniku połączenia z E. wiąże się z powstaniem dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych ?
W zakresie skutków podatkowych ustalenia wypłaty wynagrodzenia za umorzone udziały w transzach, gdy (zgodnie z harmonogramem) termin, w którym będą wypłacane niektóre transze, nastąpi po okresie dłuższym niż jeden rok od dnia podjęcia uchwały o umorzeniu.
W zakresie powstania przychodu w związku nabyciem własnych udziałów w celu umorzenia oraz skutków podatkowych ustalenia wynagrodzenia za umorzenie udziałów w wysokości przekraczającej nominalną wartość umarzanych udziałów, a nawet sumę kapitałów własnych Spółki.
Czy w przypadku odpłatnego zbycia udziałów w Spółce A, na rzecz podmiotu trzeciego, przychodem podatkowym Wnioskodawcy będzie cena określona w umowie sprzedaży? (część pytania zadanego we wniosku)
Czy w związku z nieodpłatnym nabyciem przez Wnioskodawcę udziałów własnych w celu ich umorzenia oraz ich umorzeniem po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy wartość nominalna udziałów w Spółce Nabywającej otrzymanych przez Wnioskodawcę w zamian za aport udziałów w Spółce Inwestycyjnej nie będzie stanowiła dla Wnioskodawcy przychodu na gruncie ustawy o CIT?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania zagranicznej spółki kontrolowanej z tytułu uregulowania wynagrodzenia za umorzone udziały przez wydanie wierzytelności pożyczkowej.
Czy w związku z połączeniem Spółki oraz SKA realizowanym poprzez przejęcie całego majątku SKA przez Spółkę, Spółka zobowiązana będzie do rozpoznania przychodu podatkowego na gruncie przepisów ustawy o CIT?
W zakresie ustalenia: czy w związku z nieodpłatnym nabyciem przez Wnioskodawcę udziałów własnych w celu ich umorzenia oraz ich umorzeniem po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
1. Czy z tytułu otrzymania przez Spółkę składników majątkowych w ramach likwidacji Spółki kapitałowej dochodem (przychodem) podlegającym opodatkowaniu będzie nadwyżka wartości rynkowej majątku Spółki Kapitałowej otrzymanego w związku z likwidacją Spółki Kapitałowej nad wydatkami Spółki poniesionymi na nabycie udziałów Spółki kapitałowej w wysokości odpowiadającej nominalnej wartości udziałów własnych
Czy w związku z planowanym Umorzeniem Udziałów własnych bez wynagrodzenia, za zgodą Wspólnika, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?Czy na gruncie opisanego zdarzenia przyszłego, po stronie Udziałowca powstanie przychód w wyniku Umorzenia Udziałów i czy w związku z tym Spółka będzie zobowiązana, jako płatnik, do pobrania i odprowadzenia
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nabycia udziałów CypCo?W jakiej wysokości Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia udziałów CypCo?
Wnioskodawca, działając jako osoba planująca utworzenie spółki w rozumieniu art. 14n § 1 pkt 1 Ordynacji niniejszym zadaje następujące pytanie czy w związku z planowanym dobrowolnym umorzeniem udziałów własnych bez wynagrodzenia za zgodą udziałowca którego udziały są umarzane po stronie Spółki powstanie przychod podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Wnioskodawca, działając jako osoba planująca utworzenie spółki w rozumieniu art. 14n § 1 pkt 1 Ordynacji niniejszym zadaje następujące pytanie czy w związku z planowanym dobrowolnym umorzeniem udziałów własnych bez wynagrodzenia, za zgodą udziałowca, którego udziały są umarzane, po stronie Spółki powstanie przychod podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy mimo że część aktywów, w tym aktywów trwałych, będzie cywilnoprawnie stanowiła wyłączną własność Strony posiadającej prawo użytkowania górniczego, to koszty podatkowe związane z tymi aktywami będą rozliczały (w dacie na jaką zgodnie z przepisami ustawy powinien być ujmowany dany koszt podatkowy) wszystkie Strony danego Projektu (w tym Wnioskodawca) proporcjonalnie do udziału w zysku z Projektu?
Czy Wnioskodawca, jako strona UoWO powinien odrębnie rozpoznawać przychód podatkowy związany z uzyskanymi pożytkami (w tym węglowodorami), które będą podlegały sprzedaży, w dacie wystąpienia przychodu ze sprzedaży i w wartości dokonanej przez niego sprzedaży (przychodów tych nie należy rozdzielać pomiędzy strony w proporcji do udziału)?