wyłączenie z opodatkowania sprzedaży w toku postępowania upadłościowego przedsiębiorstwa Upadłego
skutków podatkowych ponownego ustanowienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu
W przedmiotowej sprawie wydatki jakie Wnioskodawca chce ponieść na remont domu, do którego nie przysługuje Mu prawo własności, a jedynie użytkowanego na podstawie ustanowionej nieodpłatnej służebności dożywotniej, nie stanowią wydatków na własne cele mieszkaniowe w rozumieniu art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji, wykorzystanie środków ze sprzedaży nieruchomości
w zakresie skutków podatkowych zastosowania instytucji datio in solutum
Prawo do ubiegania się o zwrot części wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym.
Otrzymanie od Spółdzielni Mieszkaniowej częściowego zwrotu wydatków poniesionych na wymianę stolarki okiennej dla osób, które w momencie ponoszenia tych wydatków posiadały odrębną własność lokalu stanowi dla nich przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W tym przypadku na Spółdzielni ciąży obowiązek sporządzenia
Czy będąc współwłaścicielem fermy w ½ części i po użyczeniu drugiej połowy części gospodarstwa przez siostrę może odliczyć podatek VAT po modernizacji fermy i remoncie fermy?
Czy protokół odbioru z dnia 20 czerwca 2007 r. stanowi tytuł prawny do nabytego lokalu mieszkalnego uprawniający do skorzystania od dnia jego podpisania z pomniejszenia podatku z tytułu zbycia poprzedniego mieszkania o koszty zakupu materiałów potrzebnych do jego modernizacji?
Czy wnioskodawca, jako rodzic i sądowy pełnomocnik - ustanowiony notarialnie do prawnego użytkowania nieruchomości - może ubiegać się o zwrot VAT-u w związku z wydatkami poniesionymi na budowę domu?
Czy w przypadku nabycia nieruchomości gruntowej przez jej użytkownika wieczystego na podstawie art. 69 ustawy o gospodarce nieruchomościami, zaliczenie na poczet ceny kwoty równej wartości prawa użytkowania wieczystego tej nieruchomości, określonej według stanu na dzień sprzedaży (także w sytuacji, gdy zaliczana wartość użytkowania wieczystego jest wyższa niż wartość tego prawa wynikająca z ksiąg podatnika
Czy wydatki poniesione na wymianę konstrukcji dachowej wraz z pokryciem mogę zakwalifikować jako wydatki na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
Na dzień składania wniosku podatnik dysponował tytułem prawnym do lokalu mieszkalnego. Czy we wniosku o zwrot części wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym podatnik może ująć faktury dokumentujące poniesienie wydatków przed uzyskaniem tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego?
czy na podstawie umowy użyczenia zawartej w formie ustnej (zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego) podatnik miał prawo dokonać odliczeń od podatku?
1.Czy w związku z ustanowieniem użytkowania wieczystego na podstawie art. 204 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami, po stronie Spółki powstanie przychód w znaczeniu podatkowym,2.Czy w związku z przeniesieniem własności naniesień na gruncie na podstawie art. 204 ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami, po stronie Spółki powstanie przychód w znaczeniu podatkowym
czy protokół odbioru mieszkania jest wystarczającym dowodem stanowiącym tytuł prawny do lokalu mieszkalnego w celu skorzystania z możliwości zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych, na które z dniem 01.05.2004 r. wzrosła stawka VAT z 7% na 22%, oraz kserokopię jakiego dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do lokalu należy dołączyć do składanego wniosku VZM - 1 o zwrot
czy protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania jest wystarczającym dokumentem do skorzystania z ulgi remontowej w nowo wybudowanym lokalu mieszkalnym?
Czy wydatki poniesione w wyniku prowadzonego postępowania egzekucyjnego, związanego z zakupionym wcześniej lokalem mieszkalnym można odliczyć od podatku w ramach kosztów poniesionych na zakup mieszkania?
1. Jak należy rozliczyć ulgę z tytułu wydatków na remont i modernizację mieszkania pozostającą do odliczenia z lat wcześniejszych oraz wydatki ponoszone przez męża w 2005 r. w sytuacji, gdy małżonek od 2005 r. prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się wg 19-procentowej stawki liniowej?2. Czy warunkiem koniecznym do skorzystania z odliczeń w ramach ulgi remontowo-modernizacyjnej jest dysponowanie
Czy Podatnik, który w 2005 r. otrzymał w drodze darowizny dom, który nie został jeszcze oddany do użytkowania i nie miał nadanego numeru, ma prawo do skorzystania w rozliczeniu za 2005 r. z ulgi remontowo - modernizacyjnej ?
Czy moment podpisania bezusterkowego protokołu odbioru lokalu mieszkalnego stanowi podstawę do korzystania z ulgi podatkowej na remont tego lokalu?
Czy można skorzystać z ulgi na remont lokalu mieszkalnego przed odbiorem technicznym tego lokalu oraz przed końcowym przeniesieniem własności.
Czy umowa przedwstępna zakupu lokalu mieszkalnego stanowi tytuł prawny, na podstawie którego można skorzystać z ulgi remontowej ?