Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu opodatkowania środków wycofanych z towarzystwa ubezpieczeniowego.
Wypłata świadczenia ex gratia (kulancji) z tytułu umowy ubezpieczenia podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 UPDOF.
Czy usługi pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych, które świadczy Wnioskodawca, są zwolnione od podatku od towarów i usług?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług polegających na pomocy poszkodowanym w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury potwierdzającej nabycie usługi (ubezpieczeniowej)
Świadczone przez Wnioskodawcę na rzecz zakładów ubezpieczeniowych usługi wyceny i likwidacji szkód majątkowych, od dnia 1 stycznia 2011 r. korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 13 w związku z art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy
Czy usługi świadczone przez Spółkę na rzecz TU stanowią usługi rozliczane w okresach rozliczeniowych i tym samym za datę powstania przychodu z tytułu świadczenia tych usług uznać należy ostatni dzień miesiąca, za który Wnioskodawca dokonuje rozliczenia z ubezpieczycielem?
zastosowania zwolnienia dla czynności polegających na obsłudze umów ubezpieczenia, w trakcie ich trwania, w szczególności polegających na wystawianiu duplikatów potwierdzeń zawarcia ubezpieczenia w przypadku zgubienia lub zniszczenia dokumentu ubezpieczenia, dokumentów na doubezpieczenie pojazdu, aneksów w przypadku zmian danych, a także oględzinach i wykonywaniu dokumentacji zdjęciowej
W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić podstawę opodatkowania w wyniku przeprowadzenia transakcji zbycia (umorzenia) i nabycia jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym usługi assistance świadczone przez Wnioskodawcę na zlecenie zakładów ubezpieczeniowych w związku z zaistnieniem zdarzenia objętego umową ubezpieczenia zawartą przez klienta z zakładem ubezpieczeń są zwolnione z opodatkowania podatkiem od towarów i usług?
Czynności wykonane przez Wnioskodawcę na podstawie zawartej umowy będą korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, określonego w art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, jako czynności świadczone przez ubezpieczającego w zakresie zawieranych przez niego umów ubezpieczenia na cudzy rachunek.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu powstania przychodu.
Wypłacona na rzecz Wnioskodawczyni kwota, która nie weszła do masy spadkowej, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
Czy Koszty Akwizycji, tj. wynagrodzeń podmiotów biorących udział w zawieraniu, kontynuowaniu i obsłudze umów ubezpieczeniowych, jako koszty pośrednio związane z przychodami Spółki powinny być rozpoznawane jako koszty uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 4e updop tj. w momencie ujęcia ich w księgach rachunkowych jako koszt wpływający na wynik finansowy, na podstawie faktury lub innego dokumentu
działalność Europejskiego Ugrupowania Interesów Gospodarczych (EUIG) nie będzie korzystać ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT w zw. z poz. 10 załącznika nr 4 do tej ustawy, z uwagi na art. 132 ust. 1 lit. f) Dyrektywy. - EUIG nie spełnia wszystkich warunków wynikających z art. 132 ust. 1 lit. f) Dyrektywy, zatem usługi, które świadczone będą przez EUIG na rzecz
Czy dochodem oszczędzającego na indywidualnym koncie emerytalnym, na które to konto zostały uprzednio przekazane środki z pracowniczego programu emerytalnego (w ramach wypłaty transferowej z PPE na IKE), jest w przypadku zwrotu środków zgromadzonych na IKE jedynie dochód osiągnięty w ramach oszczędzania na IKE, czy też również dochód osiągnięty przed wypłatą transferową środków z PPE na IKE w ramach
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na zakup polisy ubezpieczeniowej na rzecz pracowników będą kosztem uzyskania przychodów Spółki?
Jaką wysokość podatku Spółka powinna stosować na usługi windykacyjno detektywistyczne, które będą zawarte w umowie z towarzystwem ubezpieczeniowym?
Czy wypłatę transferową z PPE należy traktować jako wpłatę na IKE przy ustalaniu wysokości przychodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu zwrotu środków z IKE?