Zaliczenie czesnego za studia do kosztów uzyskania przychodów działalności gospodarczej.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd oraz dochody z umowy zlecenie.
Zwolnienie od podatku usług nauczania matematyki na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy.
Opłacenie (sfinansowanie) przez Spółkę prezesowi zarządu kosztów studiów MBA (czesne na studia i wydatki na zakup pomocy naukowych) powoduje, po stronie prezesa zarządu, powstanie przychodu z nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tym samym na Wnioskodawcy będą ciążyły obowiązki płatnika, o których mowa w art. 41 ust. 1 ustawy o podatku
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze studiami podyplomowymi prezesa zarządu.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dzieci/dziecko.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla świadczonych we współpracy z Uczelniami za pośrednictwem NJKU usług polegających na organizowaniu studiów I i II stopnia, studiów podyplomowych oraz kursów uniwersyteckich.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze spłatą pożyczki studenckiej (kapitału oraz odsetek).
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na studia podyplomowe prezesa zarządu.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Obowiązki płatnika w związku z pokryciem kosztów studiów podyplomowych prezesa zarządu.
Czy wydatki ponoszone na finansowanie studiów pracowników Spółki, w formach kształcenia wskazanych w opisie sprawy, podlegają odliczeniu od podstawy opodatkowania Wnioskodawcy na zasadach przewidzianych w art. 18ee ustawy o CIT.
Wydatki poniesione na dofinansowanie studiów pracownika stanowić będą przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy, który nie jest zwolniony z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o PIT.
Dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z organizacją studiów podyplomowych.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od towarów i usług zakupionych w celu realizacji Studiów Podyplomowych.
Koszty poniesione na studia podyplomowe jako wydatki stanowiące podatkowe koszty uzyskania przychodów.
Obowiązki podatkowe, jakie ciążą na wnioskodawcy w związku z opłacaniem za uczestników kosztów szkoleń zawodowych, studiów podyplomowych oraz pakietu prozdrowotnego w ramach projektu pilotażowego.
Czy ponoszone w związku z podróżami służbowymi Pracowników będących jednocześnie akcjonariuszami Spółki lub podmiotami powiązanymi z akcjonariuszami lub Spółką oraz podróżami w celu odbycia szkolenia, diety, tzw. kilometrówki, zwroty kosztów podróży (np. taxi), zwroty kosztów za nocleg, ryczałty za środki komunikacji oraz wydatki za bilety samolotowe podlegają opodatkowaniu jako dochód z tytułu ukrytych
Czy opłata za studia pracownika może stanowić koszt uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej Spółki
Zastosowanie przepisów ustawy PIT do zwolnienia w części lub w całości z opłaty za kształcenie na studiach.
Dotyczy możliwości zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na finansowanie lub współfinansowanie form podnoszenia kwalifikacji przez Współpracowników.
Usługa organizacji studiów podyplomowych z zakresu (...) we współpracy z Uczelnią świadczone za pośrednictwem NJKU będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na opłacenie kosztów kształcenia na studiach MBA oraz momentu zaliczenia tych wydatków do kosztów uzyskania przychodów.