Uznanie sprzedaży Części Zregenerowanej za świadczenie usług, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego, wykazania sprzedaży Części Zregenerowanej w JPK_V7M oraz ustalenie podstawy opodatkowania oraz uznania wpłat otrzymanych od Klienta za zaliczkę.
Opisana transakcja stanowi dostawę towarów; Wnioskodawcy nie jest podmiotem ułatwiającym dostawę w rozumieniu art. 7a ust. 1 ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów, brak konieczności wliczania sprzedaży z tytułu opisanej dostawy towarów do limitu zwolnienia od podatku; prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku rejestracji jako podatnik VAT czynny
Opodatkowanie usług sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów świadczonych za pośrednictwem portali za pomocą komunikacji elektronicznej.
Zakup przedmiotów wirtualnych (atrybutów postaci internetowych w grach sieciowych) od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
Zwolnienia od podatku VAT odsprzedaży usług medycznych – psychologii i psychoterapii.
Obowiązki podatkowe wynikające z prowadzenia działalności nierejestrowanej oraz sposób dokumentowania osiąganych przychodów.
Ustalenie czy kwoty kosztów przesyłki zakupionych towarów, otrzymywane od kupujących, stanowią przychód z działalności gospodarczej.
Opodatkowanie usług projektowania graficznego oraz przekazania gotowego plakatu cyfrowego.
Skoro - jak Pani wskazała - wszystkie przedmioty były kupowane do majątku osobistego na własne potrzeby i użytkowane powyżej 6 miesięcy, a ostatnia transakcja nabycia była ponad 12 miesięcy temu, to sprzedaż przedmiotów, o których mowa we wniosku, nie stanowi źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d) ustawy o PIT, a tym samym uzyskany przychód w ogóle nie podlega opodatkowaniu PIT,
Prowadzona sprzedaż wskazanych w opisie sprawy telefonów komórkowych, komputerów, laptopów, konsol do gier oraz akcesoriów sklasyfikowanych w PKWiU 26, nie będzie stanowiła sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. f) tiret drugie ustawy. Jak wynika z opisu sprawy, sprzedaż urządzeń elektronicznych wnioskodawca zamierza realizować wyłącznie stacjonarnie, bez udostępniania ich do sprzedaży
Uznanie sprzedaży towarów na rzecz klientów za sprzedaż na odległość towarów importowanych oraz miejsce opodatkowania ww. transakcji.
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotową sprzedaż towarów na odległość oraz miejsce jej opodatkowania.
Uznanie przychodu za przychód ze sprzedaży detalicznej, który powinien być uwzględniony ramach kalkulacji limitu wartości sprzedaży detalicznej zrealizowanej w danym miesiącu, od którego zależy powstanie obowiązku podatkowego.
Określenia miejsca opodatkowania opisanej we wniosku transakcji dropshippingu.
Opodatkowanie przychodów osiągniętych z tytułu udzielenia licencji niewyłącznej na wykorzystanie zdjęć i filmów na platformach typu „microstock”.
Uznanie wykonywanej na rzecz klientów działalności polegającej na tworzeniu grafiki na gotowym produkcie za świadczenie usług elektronicznych oraz możliwość rozliczania podatku VAT w ramach procedury szczególnej VAT-OSS.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług portali internetowych 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Uznanie transakcji za dostawę towarów, określenie miejsca opodatkowania, obowiązek rozliczenia w procedurze importu IOSS, dokumentowanie za pomocą faktury i na kasie rejestrującej
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie zakwalifikowania do przychodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej otrzymanych należności na pokrycie kosztów przesyłki.
Rozliczenie podatku VAT z tytułu sprzedaży towarów dokonywanej na terytorium Niemiec oraz pozostałych krajów Unii Europejskiej, innych niż Niemcy i Polska.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zwolnienia podmiotowego przy sprzedaży zegarków kolekcjonerskich.
Wskazany w opisie zdarzenia przyszłego sposób archiwizacji, wystawionych w sklepie internetowym paragonów fiskalnych, w ramach którego Spółka będzie przechowywać wyłącznie treści paragonów fiskalnych zapisanych w formie elektronicznej dematerializując (niszcząc) wydrukowane paragony fiskalne (tzw. oryginały dla klienta) będzie stanowić realizację obowiązku wynikającego z art. 106h ustawy o VAT i będzie