Sprzedaż przez Syndyka udziału w prawie użytkowania wieczystego działki nr 1, nie będzie objęta zwolnieniem od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ani pkt 2 ustawy. Dostawa prawa współwłasności budynku będzie korzystała ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Uznanie sprzedaży składników majątkowych przedsiębiorstwa w upadłości przez syndyka za czynność niepodlegającą przepisom ustawy o VAT jako zbycie przedsiębiorstwa.
Nabycie składników majątku Upadłego (nieruchomości i ruchomości) będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, wobec czego będzie wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Sprzedaż przez syndyka działki z położonymi na niej budynkiem mieszkalnym i budynkiem warsztatowym będzie zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT czynności zbycia składników przedsiębiorstwa w upadłości.
W zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości oraz ruchomości przez syndyka upadłości.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT czynności zbycia zespołu składników przedsiębiorstwa w upadłości.
Uznanie sprzedaży składników majątkowych spółki w upadłości za czynność niepodlegającą przepisom ustawy o VAT jako zbycie przedsiębiorstwa.
Transakcja zbycia przez syndyka wskazanych we wniosku składników majątku upadłej spółki stanowić będzie transakcję zbycia przedsiębiorstwa i w konsekwencji nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
wyłączenie z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług sprzedaży przedsiębiorstwa w toku postępowania upadłościowego
Wyłączenie z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy sprzedaży przedsiębiorstwa w toku postępowania upadłościowego.
opodatkowanie alkoholu etylowego wchodzącego w skład masy upadłości
w zakresie ustalenia, czy sumy uzyskane przez syndyka masy upadłości w trakcie likwidacji masy upadłości, pochodzące ze zbycia rzeczy ruchomych i nieruchomych obciążonych rzeczowo, które zgodnie z ustawą prawo upadłościowe, syndyk zobowiązany jest przekazać na zaspokojenie wierzytelności zabezpieczonych tymi prawami, z pominięciem kategorii zaspokajania i przed kosztami postępowania upadłościowego
W zakresie opodatkowania transakcji zbycia przedsiębiorstwa oraz prawa do odliczenia podatku VAT wskazanego na fakturze wystawionej przez syndyka masy upadłościowej
W zakresie opodatkowania zbycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa
Czy w przedstawionej powyżej sytuacji, zbycie opisanej w stanie taktycznym zorganizowanej części przedsiębiorstwa nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz czy w opisanym stanie faktycznym mamy do czynienia ze zbyciem przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy o VAT?
Czy do ww. transakcji zbycia ma zastosowanie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy sumy pieniężne uzyskane przez syndyka masy upadłości w trakcie likwidacji majątku upadłego, ze sprzedaży nieruchomości obciążonych hipoteką i ruchomości obciążonych zastawem lub zastawem rejestrowym, które nie wchodzą do funduszów masy upadłości i które syndyk zobowiązany jest przekazać na zaspokojenie wierzytelności zabezpieczonych tymi prawami z pominięciem kategorii wierzytelności, są przychodem
Czy do transakcji sprzedaży majątku upadłego można zastosować wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT na mocy art. 6 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?