Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z realizacją zadania.
Nieuznanie sprzedaży pojazdów pożarniczych wykorzystywanych wyłącznie na cele ochrony przeciwpożarowej za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT sprzedaży działki zabudowanej wydzielonej z działki nr ..., będącej we współwłasności małżeńskiej, z możliwością rezygnacji z przedmiotowego zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 10 i 11 ustawy o VAT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
stawka podatku VAT dla dostawy samochodów pożarniczych specjalnych oraz sprzętu ochrony przeciwpożarowej
Rozpoznanie WNT w przypadku nabycia towarów wymienionych w poz. 129-134 załącznika nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług.
W zakresie obowiązku dokumentowania fakturą VAT nieodpłatnego przekazania sprzętu pożarniczego na rzecz konkretnej jednostki pożarniczej
Stawka podatku dla dostaw na terenie kraju towarów wymienionych w poz. 129-134 załącznika nr 3 do ustawy, zakupionych przez Gminę z przeznaczeniem dla jednostki ochotniczej straży pożarnej.
Zastosowanie właściwej stawki podatku dla dostawy sprzętu przeciwpożarowego dla jednostek ochotniczej straży pożarnej za pośrednictwem urzędu gminy.
zastosowanie właściwej stawki podatku VAT dla dostawy samochodów dla jednostek OSP
Jaka stawka podatku VAT - 7% czy 22% powinna być zastosowana do dokonywanej sprzedaży samochodu ratowniczo-gaśniczego na rzecz Powiatu, który jest płatnikiem, jeśli samochód zostanie przekazany w nieodpłatne użytkowanie KP PSP w X i będzie przez nią wykorzystywany na ochronę przeciwpożarową?
Jaką stawką podatku VAT powinny być opodatkowane ww. zakupy czy gmina jako zamawiający powinna skorzystać z preferencyjnej 7% stawki podatku VAT, mając na uwadze przeznaczenie nabywanego przez Gminę sprzętu na cele ochrony przeciwpożarowej.
Dostawa 2 samochodów ratowniczo gaśniczych oraz dodatkowego wyposażenia z przeznaczeniem dla jednostek ochotniczych straży pożarnych nie będzie mogła korzystać z obniżonej (7%) stawki podatku VAT, będzie podlegała opodatkowaniu według stawki podstawowej w wysokości 22%, bez względu na cel zakupu.
Czy w zakresie realizowanego projektu pn. ... w odniesieniu do zakupu samochodu, gdzie to Gmina jest beneficjentem, nabywcą i płatnikiem na rzecz dostawcy, powinna przyjąć 7% czy 22% stawkę podatku VAT do ceny samochodu?
Jaka stawka podatku VAT powinna być zastosowana dla dostawy trzech samochodów ratowniczo-gaśniczych finansowanych zgodnie z obowiązkiem ustawowym przez Gminę (art. 7 ust. 14 ustawy o samorządzie gminnym w związku z art. 32 ust. 2 ustawy o ochronie przeciwpożarowej) dla ochotniczych jednostek ochrony przeciwpożarowej?
1. Czy zgodnie z ww. ustawą, dostawca może sprzedać Gminie sprzęt do ochrony ppoż. dla straży pożarnej, z preferencyjną stawką podatku VAT w wysokości 7%? 2. Czy można uznać za prawidłowe, że Urząd Gminy kupując sprzęt na cele ochrony przeciwpożarowej może korzystać z preferencyjnej stawki VAT w wysokości 7%, skoro nie jest wymieniony w ustawie jako uprawniony do zastosowania wobec niego takiej stawki
1. Jak stawka VAT powinna być zastosowana do dokonanej sprzedaży samochodu ratowniczo-gaśniczego na rzecz Gminy, która jest płatnikiem, jeśli faktycznym odbiorcą sprzętu będzie jednostka OSP? 2. Czy jest to stawka 7%, czy 22%?
zastosowanie właściwej stawki podatku dla dostawy towarów przeznaczonych na cele ochrony przeciwpożarowej
Właściwą stawką podatku VAT dla dostawy ww. pojazdu specjalistycznego wraz z osprzętem będzie - na podstawie art. 41 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług - stawka w wysokości 22%.
Zastosowanie właściwej stawki podatku dla dostawy towarów dla ochrony przeciwpożarowej oraz opodatkowania i udokumentowania nieodpłatnego przekazania sprzętu przeciwpożarowego dla jednostek ochotniczej straży pożarnej.
Czy w oparciu o przedstawiony powyżej stan faktyczny, dostawy towarów wymienionych w poz. 129-134 załącznika Nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług, nabywanych przez jednostkę samorządu terytorialnego dla jednostek ochotniczych straży pożarnych, przeznaczonych na cele ochrony przeciwpożarowej, są opodatkowane stawką preferencyjną 7%?