Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na reklamę w ramach zawartej umowy z klubem sportowym oraz skorzystać z z tzw. ulgi sponsoringowej, o której mowa w przepisach art. 26ha ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe przyznania nagród za wybitne osiągnięcia sportowe.
Brak prawa do obniżenia kwot podatku należnego o kwoty podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Czy poniesione wydatki na organizację Spotkań biznesowych powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą lub ukryte zyski i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 lub 3 ustawy o CIT. Czy wydatki poniesione na organizacje Spotkań zespołowych i integracyjnych powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością
Zastosowanie dla opisanych we wniosku Usług zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług prowadzonych zajęć sportowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy dla usług w zakresie organizacji zajęć tanecznych realizowanych przez Klub sportowy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących świadczone kompleksowe usługi kateringowe.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na działalność drużyny oraz drużyn juniorskich.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku od usługi kompleksowej.
Brak możliwości odzyskania podatku w związku z wydatkami poniesionymi na realizację operacji.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy dla usług w zakresie uczestnictwa w zajęciach sportowych.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy prowadzonych zajęć sportowych.
Obowiązek informacyjny wynikający z art. 42a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych względem obcokrajowców będących rezydentami Kanady i właściwych urzędów skarbowych w sytuacji, kiedy nagradzane osoby nie posiadają identyfikatora podatkowego NIP lub PESEL.
Brak prawa do odliczenia VAT naliczonego w związku z realizacją projektu.
Nieuznanie nagrody finansowej dla klubu sportowego za wynagrodzenie za świadczenie usług stanowiące podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy, świadczonych usług organizacji zawodów sportowych, w ramach których pobierana jest opłata startowa od uczestników.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych przy zastosowaniu prewspółczynnika obrotowego, obowiązek dokonywania korekty po zakończeniu roku oraz obowiązek korekty wieloletniej.
Ustalenie: - czy realizowane/świadczone przez Państwa jako klub sportowy - loty szybowcowe i loty samolotowe treningowe na rzecz osób uprawiających sporty lotnicze i będących lub zamierzających zostać członkami Aeroklubu, w tym usługi szkolenia do licencji pilota szybowcowego (SPL) w ramach szkolenia/udoskonalenia sportowego, korzystają ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT o którym mowa w art
Wobec spełnienia przesłanki o charakterze podmiotowym oraz przesłanki o charakterze przedmiotowym, warunkujących zastosowanie zwolnienia od podatku, do świadczonych przez Państwa usług w zakresie zajęć sportowych (pływania oraz dyscyplin biegów z przeszkodami oraz biegów typu CROSS FIT) znajduje zastosowanie zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.