Brak obowiązku wydruku i wydania faktur elektronicznych oraz e-paragonów nabywcom, którzy zaakceptują Regulamin sklepu internetowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy otrzymane odszkodowanie z tytułu zmniejszenia wartości towaru na skutek korzystania z niego przez konsumenta w sposób „ponadnormatywny” (korzystanie wykraczające poza sposób konieczny do stwierdzenia charakteru, cech, funkcjonowania towaru), stanowi wynagrodzenie za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Określenie miejsca opodatkowania przychodów (dochodów) z działalności gospodarczej.
Ustalenie czy kwoty kosztów przesyłki zakupionych towarów, otrzymywane od kupujących, stanowią przychód z działalności gospodarczej.
Prowadzona sprzedaż wskazanych w opisie sprawy telefonów komórkowych, komputerów, laptopów, konsol do gier oraz akcesoriów sklasyfikowanych w PKWiU 26, nie będzie stanowiła sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. f) tiret drugie ustawy. Jak wynika z opisu sprawy, sprzedaż urządzeń elektronicznych wnioskodawca zamierza realizować wyłącznie stacjonarnie, bez udostępniania ich do sprzedaży
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Czy w przypadku otrzymania wpłaty w pełnej wysokości na poczet dostaw towarów, wykonania usług planowanych w następnych okresach sprawozdawczych, Spółka powinna rozpoznać przychód podatkowy na podstawie art. 12 ust. 3a w związku z art. 12 ust. 4 pkt 1 ustawy o CIT w dacie dostawy towarów i usług nie później niż w dniu wystawienia faktury
Uznanie przychodu za przychód ze sprzedaży detalicznej, który powinien być uwzględniony ramach kalkulacji limitu wartości sprzedaży detalicznej zrealizowanej w danym miesiącu, od którego zależy powstanie obowiązku podatkowego.
Zakwalifikowanie do przychodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej otrzymywanych należności na pokrycie kosztów przesyłki.
Zakwalifikowanie do przychodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej otrzymywanych należności na pokrycie kosztów przesyłki.
Brak uznania przeniesionego majątku sklepu internetowego za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Czy koszty zaniechanej inwestycji mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodu.
Wydanie interpretacji w zakresie możliwości rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 3% (PKWiU 47.00.76.0 ).
Wskazany w opisie zdarzenia przyszłego sposób archiwizacji, wystawionych w sklepie internetowym paragonów fiskalnych, w ramach którego Spółka będzie przechowywać wyłącznie treści paragonów fiskalnych zapisanych w formie elektronicznej dematerializując (niszcząc) wydrukowane paragony fiskalne (tzw. oryginały dla klienta) będzie stanowić realizację obowiązku wynikającego z art. 106h ustawy o VAT i będzie
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika ułatwiającego poprzez użycie interfejsu elektronicznego dostawy towarów, o których mowa w art. 7a ust. 1 oraz ust. 2 ustawy o VAT
czy płatności dokonywane przez Wnioskodawcę z tytułu usług świadczonych w ramach umowy partnerskiej (obsługa klienta, udostępnienie platformy sprzedażowej), faktycznym, mieszczą się w kategorii płatności za usługi niematerialne na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT i konsekwentnie są objęte ryczałtowym opodatkowaniem
Ustalenie czy świadczenia realizowane przez Wnioskodawcę na rzecz klientów należy uznać za odpłatną dostawę towarów czy za odpłatne świadczenie usług ;ustalenie miejsca opodatkowania dostawy towarów na rzecz klientów Wnioskodawcy.
Dokumentowanie sprzedaży prowadzonej za pośrednictwem sklepu internetowego.
Ustalenie, czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla niego podstawę opodatkowania i podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym rodzą obowiązek podatkowy i powinny być uwzględnione przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku
w zakresie: Czy płatności za towary stanowiące własność Spółki powiązanej oferowane w sklepie internetowym prowadzonym przez Wnioskodawcę dokonywane na rachunek bankowy Wnioskodawcy, a następnie niezwłocznie przekazywane na rachunek bankowy Spółki powiązanej, stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy?
1) Czy cashback przyznany zgodnie z Warunkami Członkostwa Użytkownikom będącym osobami fizycznymi nie prowadzącymi działalności gospodarczej jest zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym na Wnioskodawcy nie ciąży obowiązek sporządzenia informacji PIT-8C, o której mowa w art. 42a ustawy o podatku dochodowym
Czy w związku z przekazywaniem świadczeń osobom fizycznym będącym zarejestrowanymi użytkownikami Darmowego Sklepu Internetowego X., nie będącymi pracownikami X. ani osobami pozostającymi w stosunku cywilnoprawnym z X. w ramach promocji, X. będzie zobowiązany do wystawienia informacji rocznej PIT-8C zgodnie z art. 42a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
VAT - w zakresie ustalenia miejsca świadczenia dla usług polegających na obsłudze funkcjonowania portalu internetowego na rzecz brytyjskiego przedsiębiorcy.