Interpretacje

Interpretacja
04.11.2014 Podatki

miejsce świadczenia usług i prawo do dokonania korekty faktur i deklaracji VAT-7

Interpretacja
12.06.2014 Podatki

Sposób rozliczenia transakcji dostawy towarów na rzecz Nabywcy, powstanie obowiązku podatkowego oraz zastosowanie stawki 0% dla ww. transakcji.

Interpretacja
04.12.2013 Podatki

Zasady rozliczania przez Spółkę kapitałową przychodów ze sprzedaży towarów za pośrednictwem magazynu konsygnacyjnego położonego na terenie Niemiec (moment powstania przychodu i zasady przeliczenia przychodu w walucie obcej na złote) oraz potrącalności kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych z tymi przychodami.

Interpretacja
04.12.2013 Podatki

Skutki podatkowe związanych z przemieszczeniem własnego towaru do magazynu położonego w innym kraju Unii Europejskiej.

Interpretacja
23.10.2013 Podatki

Zasadność zastosowania udogodnień podatkowych związanych z korzystaniem z zagranicznego magazynu typu call-off-stock.

Interpretacja
22.04.2013 Podatki

Kwalifikacja prawnopodatkowa przemieszczenia własnego towaru w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa do innego kraju Unii Europejskiej, a następnie sprzedaży tego towaru w kraju docelowym.

Interpretacja
13.12.2012 Podatki

Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z przemieszczeniem towarów do magazynu na terytorium Wielkiej Brytanii oraz stawki podatku obowiązującej dla tej czynności.

Interpretacja
08.10.2012 Podatki

Zastosowania art. 13 ust. 1 i art. 20a tej ustawy dla dostawy towarów do magazynu konsygnacyjnego zlokalizowanego na terytorium innego kraju członkowskiego.

Interpretacja
26.09.2011 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki w zakresie rozpoznania obowiązku podatkowego i sposobu dokumentacji dla transakcji dokonywanych za pośrednictwem magazynu zlokalizowanego we Francji na rzecz klienta zlokalizowanego w Hiszpanii?

Interpretacja
20.07.2011 Podatki

rozliczenie podatku od towarów i usług przez nabywcę towarów i prawo do odliczenia podatku naliczonego i zwrotu kwoty nadwyżki

Interpretacja
27.05.2011 Podatki

Czy Wnioskodawca może wystawić jedną fakturę wewnętrzną za dany okres, który pobrał towar z magazynu konsygnacyjnego, dokumentującą pobranie tego towaru a stanowiąca dla niego wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?

Interpretacja
18.11.2008 Podatki

w związku z przemieszczaniem towarów do składu konsygnacyjnego położonego w Polsce i - tym samym - dokonaniem wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w Polsce Podatnik zobowiązany jest do wykazywania w deklaracjach VAT-7 podatku VAT należnego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

Interpretacja
16.05.2008 Podatki

W którym momencie należy wykazać wewnątrzwspólnotową dostawę towarów ze stawką 0% w deklaracjach VAT (VAT-7, VAT UE) w stosunku do pozostałych na składzie wyrobów, tzn. nie pobranych i nie fakturowanych do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło przesunięcie towarów z Polski na skład konsygnacyjny we Francji, w sytuacji gdy podatnik nie rejestruje się dla potrzeb podatku od

Interpretacja
09.05.2008 Podatki

Czy szwedzki dostawca ma obowiązek rejestracji jako podatnik podatku od towarów i usług na terenie Polski i jest zobowiązany do rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz czy obowiązek rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów ciąży na Wnioskodawcy za każdym razem kiedy pobiera towar z magazynu?

Interpretacja
29.04.2008 Podatki

Czy możliwe jest uznanie dostaw przez magazyn za sprzedaż o charakterze ciągłym i rozliczanie jej raz w miesiącu?

Interpretacja
25.03.2008 Podatki

Czy w przedstawionej powyżej sytuacji Strona będzie zobowiązana do rozliczania podatku VAT z tytułu krajowej dostawy towarów dokonywanej z magazynu konsygnacyjnego na rzecz kontrahenta, jeśli podatek z tytułu tej dostawy zostanie rozliczony przez kontrahenta zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy o VAT ?

Interpretacja
26.02.2008 Podatki

czy możliwe jest potraktowanie opisanego przemieszczenia towarów własnych jako dostawy niestanowiącej dla Wnioskodawcy wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, czy w związku z powyższym niezbędna jest rejestracja ww. podmiotu w Polsce jako podatnika VAT ?

Interpretacja
04.02.2008 Podatki

dostawa towaru do kontrahenta za pośrednictwem składu konsygnacyjnego w ramach umowy consignment stock znajdującego się na terenie Austrii spełnia przesłanki do uznania tej transakcji za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów (WDT).

Poprzednia Następna