samochód służbowy
Interpretacja
24.12.2024 Podatki

Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy prawa do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z nabyciem i eksploatacją samochodu.

Interpretacja
08.11.2024 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego od ponoszonych Wydatków inwestycyjnych związanych z realizacją Zadania.

Interpretacja
07.11.2024 Podatki

Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach, fakturach korygujących i innych dokumentach z nimi zrównanych przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.

Interpretacja
06.11.2024 Podatki

Skutki podatkowe zakupu od byłego pracodawcy pojazdu służbowego po cenie preferencyjnej.

Interpretacja
22.10.2024 Podatki

Prawo do przechowywania Dokumentów zakupowych wyłącznie w formie elektronicznej oraz zachowanie prawa do odliczenia podatku naliczonego z ww. Dokumentów.

Interpretacja
21.08.2024 Podatki

Brak możliwości obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego w związku z nabyciem towarów i usług przy realizacji Projektu.

Interpretacja
08.08.2024 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem Prezesowi samochodu służbowego do celów służbowych, w tym w celu dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca wykonywania obowiązków służbowych i z powrotem.

Interpretacja
01.08.2024 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez prezesa zarządu samochodu służbowego do celów służbowych.

Interpretacja
09.07.2024 Podatki

Odliczenie 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków poniesionych na czynsz najmu i paliwo.

Interpretacja
25.06.2024 Podatki

Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu służbowego.

Interpretacja
27.05.2024 Podatki

Obowiązki płatnika – wykorzystywanie samochodów służbowych do celów prywatnych.

Interpretacja
20.02.2024 Podatki

Powstanie przychodu w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych.

Interpretacja
20.02.2024 Podatki

Ustalenie czy ponoszone przez Spółkę wydatki nie podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.

W trakcie aktualizacji
08.02.2024 Podatki

Zwrot kosztów ładowania elektrycznego samochodu służbowego nie stanowi przychodu pracownika, jeżeli jest dokonywany w wartościach faktycznie przez niego poniesionych. Ewentualna nadwyżka ponad poniesiony przez pracownika wydatek na ładowanie powinna albo zostać zwrócona pracodawcy, albo zaliczona do przychodu pracownika ze stosunku pracy. Takie stanowisko potwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej

Interpretacja
02.02.2024 Podatki

Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków dotyczących samochodów służbowych, które są parkowane przy domu pracownika.

Interpretacja
18.01.2024 Podatki

Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów na ładowanie samochodów elektrycznych wykorzystywanych zarówno do celów służbowych, jak i prywatnych.

Interpretacja
29.12.2023 Podatki

Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT w przypadku sprzedaży samochodu służbowego przez Spółkę oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wyposażenia dodatkowego nowo zakupionego samochodu.

Interpretacja
15.12.2023 Podatki

Ustalenie czy po zmianie w lipcu 2023 r. przeznaczenia samochodu i rozpoczęciu wykorzystywania samochodu nie tylko do celów działalności gospodarczej (zaczął on być wykorzystywany także przez wspólnika do celów nie związanych z działalnością gospodarczą) powinni Państwo naliczyć podatek od ukrytych zysków (w związku z art. 28m ust. 4 pkt 2 lit. b ustawy o PDOP) od odliczonego przy zakupie samochodu

W trakcie aktualizacji
15.11.2023 Podatki

Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie

Interpretacja
06.11.2023 Podatki

Dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu osobowego.

W trakcie aktualizacji

W zasadzie każdy z oferowanych benefitów stanowi dla pracowników opodatkowany i oskładkowany przychód ze stosunku pracy. Jednak po spełnieniu określonych warunków istnieje możliwość zaoszczędzenia na ww. należnościach publicznoprawnych od przekazanych świadczeń. W przypadku wątpliwości w kwestii dopuszczalności wyłączenia danego świadczenia z podstawy wymiaru podatku i składek ZUS rekomendujemy, aby

Interpretacja
30.08.2023 Podatki

Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków dotyczących samochodu dostawczego, który ma być parkowany przy miejscu zamieszkania pracownika.

Poprzednia Następna