Interpretacje

Interpretacja
18.12.2020 Podatki

Braku uznania przemieszczenia towarów za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.

Interpretacja
03.08.2017 Podatki

Czy w rozumieniu przepisów zakresie podatku VAT podstawa opodatkowania z tytułu świadczenia przez Spółkę wyżej wymienionych usług powinna obejmować wartość świadczonej usługi za standaryzację?

Interpretacja
16.01.2015 Podatki

Czy wydanie przez Spółkę E. SA majątku rzeczowego w postaci certyfikatów inwestycyjnych tytułem wynagrodzenia za umorzone akcje powodować będzie po jej stronie powstanie przychodu do opodatkowania ?

Interpretacja
03.02.2014 Podatki

Aport składników majątkowych niestanowiących przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Aport towarów używanych.

Interpretacja
24.09.2013 Podatki

w zakresie miejsca świadczenia dla usług wykonywanych na urządzeniach będących własnością niemieckiego kontrahenta

Interpretacja
31.05.2011 Podatki

Zwolnienie od opodatkowania czynności wniesienia w drodze aportu do spółki prawa handlowego majątku nieruchomego oraz opodatkowanie czynności wniesienia w formie aportu do tej spółki majątku ruchomego, niebędącego towarami używanymi.

Interpretacja
15.11.2010 Podatki

Czy miejscem opodatkowania wykonywanych przez Zainteresowanego ww. usług na rzecz przedstawionego kontrahenta jest kraj siedziby usługodawcy (czyli Niemcy), a w Polsce usługi te nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?

Interpretacja
03.09.2010 Podatki

Czy płacona renta stanowić będzie dla Spółki koszt uzyskania przychodu przy sprzedaży nieruchomości po śmierci dożywotnika?

Interpretacja
03.09.2010 Podatki

W jaki sposób Spółka powinna rozliczać wydatki związane z planowanym remontem lub ulepszeniem nieruchomości poniesione po śmierci dożywotnika, a przed sprzedażą mieszkania, czy stanowić będą one koszt uzyskania przychodu przy sprzedaży nieruchomości?

Interpretacja
03.09.2010 Podatki

W którym momencie i w jakiej wysokości dla Spółki powstanie przychód oraz koszt uzyskania przychodu w postaci wydatków na nabycie nieruchomości w związku z zawieraną umową dożywocia?

Interpretacja
03.09.2010 Podatki

W jaki sposób identyfikować z punktu widzenia Spółki wydatki eksploatacyjne: na czynsz, opłaty publicznoprawne (użytkowanie wieczyste, podatek od nieruchomości) związane z nieruchomością. Czy czynsz płacony przez Spółkę w czasie trwania umowy dożywocia, będzie dla Spółki kosztem uzyskania przychodu przy sprzedaży nieruchomości po śmierci dożywotnika, czy też z uwagi na jego refakturowanie na dożywotnika

Interpretacja
23.06.2009 Podatki

Usługi montażowo-spawalnicze na statkach, wykonywane na terenie Niemiec na rzecz podatnika (zleceniodawcy) mającego siedzibę w Polsce.

Interpretacja
20.02.2009 Podatki

Czy można przyjąć, że miejscem świadczenia usługi wynajmu rzeczy ruchomej jest teren Niemiec z racji posiadania tam przez kontrahenta oddziału, wiedząc, że jego siedziba i miejsce zarządu znajduje się na terenie Polski?

Interpretacja
10.11.2008 Podatki

Czy polski zleceniodawca jest zobowiązany podać Wnioskodawcy numer z kodem PL, ze względu na to, że Wnioskodawca wykonuje dla niego usługi na terenie państw będących członkiem Unii Europejskiej, bądź państw trzecich?

Interpretacja
10.11.2008 Podatki

Czy usługi Wnioskodawcy będą podlegały opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce, czy w państwie, gdzie usługa jest wykonywana, zgodnie z przepisami obowiązującymi w danym państwie?

Interpretacja
23.07.2008 Podatki

Czy polski podwykonawca wystawia na rzecz Wnioskodawcy fakturę VAT za wykonane usługi na terenie Unii Europejskiej i poza Unią ze stawką krajową 22%?

Interpretacja
11.07.2008 Podatki

Jakie są zasady fakturowania, rozliczania i ujmowania w deklaracjach w zakresie podatku od towarów i usług, wpłat i czynności wynikających z zawartej z kontrahentem litewskim umowy przerobu samochodów?

Interpretacja
02.10.2006 Podatki

Podatnik zapytuje czy dostawa towarów do Niemiec wykonanych w części z materiałów powierzonych stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów

Interpretacja
27.09.2006 Podatki

Podatnik zapytuje jak należy opodatkować usługi świadczone na urządzeniu wiertniczym na terytorium Indii.

Interpretacja
09.06.2006 Podatki

Podatnik zapytuje czy miał prawo opodatkować 0% stawką podatku VAT usługi obróbki materiałów powierzonych przez kontrahenta norweskiego, w sytuacji gdy przerobione towary opuściły terytorium Wspólnoty.

Interpretacja
10.05.2006 Podatki

Czy usługa wykonana na rzeczowym majątku ruchomym (naprawa cystern), świadczona w Polsce dla nabywcy z Niemiec, który posiada nadany mu w jego państwie numer identyfikacji dla potrzeb podatku VAT, a naprawione cysterny zostaną wywiezione z terytorium Polski w ciągu 30 dni od dokonania naprawy, podlega opodatkowaniu w Polsce? Jeżeli tak, to jaką stawkę zastosować do tej usługi?

Interpretacja
27.02.2006 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy przedmiotowa sprzedaż stanowi świadczenie usług na ruchomym majątku rzeczowym, czy też wewnątrzwspólnotową dostawę towarów?

Interpretacja
02.02.2006 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem czy ma prawo do obniżenia podatku należnego bądź do bezpośredniego zwrotu kwoty podatku VAT naliczonego w fakturach wystawionych na Podatnika przez zleceniobiorców (wykonawców) wymienionych w kontraktach zawartych na budowę i dostawę nadbudówek i sekcji statkowych z materiałów powierzonych przez kontrahenta z Niemiec?

Interpretacja
16.01.2006 Podatki

Podatnik pyta o zastosowanie stawki 0 % na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 15 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54 poz. 535 ze zm.), zwanej dalej ustawą o VAT, do opodatkowania wykonywanych w kraju, na terytorium Wspólnoty Europejskiej, terytorium państw trzecich lub podczas rejsów, usług remontu i konserwacji na statkach (ich częściach),

Poprzednia Następna