W związku z wykonywaniem na rzecz Wnioskodawcy prac aranżacyjnych powierzchni dla nowych najemców zgodnie z przedstawionym stanem faktycznym, Usługodawcy nie działają w charakterze podwykonawców, a tym samym Wnioskodawca ma prawo do odliczania VAT wynikającego z faktur wystawianych przez Usługodawców.
Odszkodowanie z tytułu pożaru nie stanowi przychód z działalności zwolnionej (decyzja o wsparciu), wydatki poniesione na wykonanie prac budowlanych stanowią koszty uzyskania przychodów.
Możliwość skorzystania z ulgi badawczo rozwojowej i poniesienie kosztów kwalifikowanych.
Możliwość zastosowania 5,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 41.00.31.0 oraz PKWiU 41.00.32.0.
Zdarzenie ma charakter pierwotny, czyli istniało już w momencie nieprawidłowego rozpoznawania przychodu należnego. W konsekwencji należy skorygować błędnie wykazany przychód za okres w którym został wykazany tj. w 2019 r.
Możliwość zastosowania 5,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 42.22.23.0 oraz PKWiU 33.20.50.0.
Rekompensatę należy traktować jako wynagrodzenie za świadczenie wykonane na rzecz Inwestora.
Możliwość zastosowania 5,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług polegających na naklejaniu folii na powierzchnie witryn, drzwi oraz innych elementów infrastruktury sklepów.
Stawka zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego przy robotach budowlanych.
Ustalenie czy prowadzone prace stanowią działalność badawczo-rozwojową.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z wydatków związanych z realizacją projektu.
Dokumentowanie wykonania przez Kupującego prac związanych z budową układu komunikacyjnego i prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT z faktur otrzymanych od Kupującego.
Otrzymanie na podstawie wyroku podwyższenia wynagrodzenia z tytułu wykonania usług budowlanych.
Możliwość zastosowania zwolnienia do wynagrodzeń pracowników wykonujących swoje zadania w miejscu prowadzenia robót budowlanych.
W zakresie ustalenia, czy: - działalność Wnioskodawcy przedstawiona w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego dotycząca realizacji Projektów B+R stanowi/będzie stanowić działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 updop, która uprawnia Wnioskodawcę do zastosowania ulgi określonej w art. 18d updop, za lata 2020-2024 oraz za lata kolejne, - Koszty Projektów B+R ponoszone przez
Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy zaliczenia wydatków robot budowlanych w bieżące KUP w dacie ich poniesienia
Dotyczy ustalenia, kiedy następuje moment powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w opisanym stanie faktycznym.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego przy robotach budowlanych.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w oparciu o art. 89b ustawy, a tym samym uprawnienie do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o skorygowaną wcześniej kwotę podatku naliczonego.
1. Roboty wchodzące w skład Systemu (…) oraz Paletyzera stanowią roboty przemysłowe. 2. Pozostałe elementy Systemu (…) oraz Paletyzera, tj. elementy inne niż roboty, stanowią maszyny i urządzenia peryferyjne do robotów przemysłowych funkcjonalnie z nimi związane. 3. Spółka jest uprawniona do odliczenia 50% odpisów amortyzacyjnych od tych środków trwałych.