Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie w zakresie nieuznania Sprzedających za podatników VAT oraz braku opodatkowania podatkiem VAT przeniesienia własności Nieruchomości a także zwolnienia od podatku sprzedaży Nieruchomości, oraz możliwości rezygnacji ze zwolnienia.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka jest uprawniona do rezygnacji z opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek z dniem 31 grudnia 2024 r., a więc przed upływem okresu 4 lat wskazanego w zawiadomieniu ZAW-RD.
Rezygnacja z ewidencjonowania sprzedaży towarów na rzecz pracowników na kasie fiskalnej.
Czy wniesienie akcji Spółki do fundacji rodzinnej skutkować będzie obowiązkiem zapłaty ryczałtu od rozdysponowanego dochodu z tytułu zysku netto z dniem poprzedzającym dzień zaistnienia tego zdarzenia zgodnie z art. 28t ust. 3 ustawy o PDOP?
Skuteczność wyboru formy opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe planowanej rezygnacji z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Możliwość rozliczenia dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej na zasadach ogólnych według skali za lata 2023-2024.
Podatek od towarów i usług w zakresie dostawy Nieruchomości - podleganie opodatkowaniu jako dostawa niestanowiąca sprzedaży przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa, rezygnacja ze zwolnienia z opodatkowania oraz prawo do obniżenia VAT należnego o VAT naliczony wynikający z faktury dokumentującej sprzedaż.
Możliwość skorzystania z preferencyjnego rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko i skorzystania z ulgi prorodzinnej za 2019 r. i lata następne, gdy oboje rodziców wychowują małoletnie dziecko, po prawomocnym ustanowieniu opieki naprzemiennej, porozumieniu co do odliczania i rezygnacji po stronie jednego.
Dotyczy ustalenia: - czy wskutek rezygnacji z opodatkowania w reżimie estońskiego CIT przed upływem 4 lat, po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek zapłaty ryczałtu od dochodów spółek; - czy wskutek rezygnacji z opodatkowania w reżimie estońskiego CIT przed upływem 4 lat, a następnie zmiany struktury udziałowców i przeniesienia własności udziałów na osobę prawną, po stronie Wnioskodawcy powstanie
Czy zmiana składu osobowego Spółki poprzez wniesienie udziałów jej jedynego wspólnika do fundacji rodzinnej, stanowi zdarzenie, o którym mowa w art. 28t ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wskutek rezygnacji z opodatkowania w reżimie estońskiego CIT przed upływem 4 lat, po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek zapłaty ryczałtu od dochodów spółek. Czy wskutek rezygnacji z opodatkowania w reżimie estońskiego CIT przed upływem 4 lat, a następnie zmiany struktury udziałowców i przeniesienia własności udziałów na osobę prawną, po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek zapłaty ryczałtu
Prawo do skorzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej obrotów z tytułu świadczenia usług dostawy wody sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 36 oraz symbol PKWiU 37 na podstawie § 2 ust. 1 w związku z poz. 3 i 4 załącznika do ww. rozporządzenia.
Ustalenia: - czy powstanie obowiązek zapłaty Ryczałtu z tytułu rezygnacji przez Wnioskodawcę z formy opodatkowania jego dochodów w formie Ryczałtu z końcem 2023 r., tj. przed upływem czteroletniego okresu opodatkowania ryczałtem wskazanego przez Wnioskodawcę przy wyborze tej formy rozliczeń, - w jakim terminie i w jaki sposób Wnioskodawca może dokonać rezygnacji z opodatkowania Ryczałtem z końcem roku
Moment opodatkowania niewypłaconych udziałowcom zysków, wypracowanych w okresie objętym ryczałtem od dochodów spółek oraz ustalenie wysokości dochodu z tytułu ukrytych zysków z uwagi na wykorzystywanie przez udziałowców Spółki samochodów osobowych do celów mieszanych.
Moment opodatkowania niewypłaconych udziałowcom zysków, wypracowanych w okresie objętym ryczałtem od dochodów spółek oraz ustalenie wysokości dochodu z tytułu ukrytych zysków z uwagi na wykorzystywanie przez udziałowców Spółki samochodów osobowych do celów mieszanych.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości 1, 2, 3, 4 i 5 na rzecz Wnioskodawcy, oraz prawo do odliczenia podatku VAT przez Wnioskodawcę w związku z zakupem ww. Nieruchomości.
Skutki podatkowe związane z rezygnacją z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Stwierdzenie, czy oświadczenie Wnioskodawcy o rezygnacji ze zwolnienia oraz wyborze opodatkowania opisanych transakcji zostało złożone w terminie wymaganym dla skuteczności takiego oświadczenia, zgodnie z art. 43 ust. 10 pkt 2 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy budynku administracyjno-magazynowego oraz działek, na których budynek jest posadowiony, w sytuacji złożenia zgodnego oświadczenia o wyborze opodatkowania dostawy budynku przez sprzedającego i kupującego w akcie notarialnym. Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy działek na rzecz Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania. Prawo do odliczenia podatku VAT przez
Uznanie Sprzedającego za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży Nieruchomości, zastosowanie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dla sprzedaży Nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz możliwości rezygnacji i wyboru opcji opodatkowania, oraz prawa Kupującego do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących dokonanie transakcji lub zwrotu nadwyżki
Ustalenia: - czy Spółka spełnia warunek, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e, z uwagi na główny przedmiot działalności, którym jest wydawanie książek - Spółka w przeważającym zakresie uzyskuje przychody z tytułu sprzedaży książek? - czy dokonywanie przez Wspólnika 2 na prywatne cele inwestycyjne (efektywne zarządzanie oszczędnościami): a) nabycia i sprzedaży w innych podmiotach, w tym zagranicznych
Uznanie dostawy udziału w Nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zastosowanie zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług dla sprzedaży tego udziału na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz możliwość rezygnacji z tego zwolnienia i wyboru opcji opodatkowania oraz prawo Kupującego do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących