Możliwość zaliczenia wydatków związanych z wypadkiem pracownika do kosztów uzyskania przychodów.
Stosownie do art. 22 ust. 1 w zw. z art. 22 ust. 3 i ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wobec otrzymania zasądzonych przez Sąd odsetek od kwot odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu wypadku przy pracy, Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na wynagrodzenie (prowizje) kancelarii adwokackiej, obejmujące usługi związane z obsługą prawną,
Renta wyrównawcza, wypłacana przez Wnioskodawcę, zasądzona na rzecz poszkodowanego wyrokiem Sądu na podstawie art. 444 § 2 Kodeksu cywilnego stanowi przychód, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 12 ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, korzystający ze zwolnienia uregulowanego w przepisie art. 21 ust. 1 pkt 3c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji
w zakresie ustalenia, czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim.
w zakresie ustalenia, czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy świadczenia wypłacane byłemu pracownikowi na podstawie postanowień zakładowego układu zbiorowego, stanowiące wyrównanie różnicy pomiędzy rentą uzyskiwaną przez pracownika z tytułu niezdolności do pracy wywołanej chorobą zawodową, a dotychczas otrzymywanym wynagrodzeniem, są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych, jako mające charakter odszkodowania otrzymywanego na podstawie przepisów
Czy od wypłaconych na podstawie wyroku sądowego renty wyrównawczej i zadośćuczynienia/odszkodowania, odsetek od renty wyrównawczej i odsetek od zadośćuczynienia/odszkodowania a także zwrotu kosztów zakupu leków, leczenia, utraconych zarobków i odsetek od tych świadczeń oraz zwrotu kosztów procesu sądowego, należy zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy od wypłaconych na podstawie wyroku sądowego odsetek od renty wyrównawczej i zadośćuczynienia należy zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca słusznie wykazał w informacji PIT-8C całą kwotę odsetek od przyznanej renty wyrównawczej wypłaconej po dacie uprawomocnienia się wyroku przyznającego rentę wyrównawczą?
Czy w przypadku Wnioskodawcy zasądzona renta wyrównawcza podlega opodatkowaniu i czy musi być wykazywana w rozliczeniu rocznym?
● możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na świadczenia z tytułu rent wyrównawczych wypłacanych przez Spółkę na rzecz poszkodowanych (pytanie Nr 1),● możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na świadczenia z tytułu rent cywilnych wypłacanych przez Spółkę na rzecz poszkodowanych (pytanie Nr 2)
Czy wypłaty ww. rent wyrównawczych stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy odsetki od zasądzonego podwyższenia renty wyrównawczej powinny zostać wykazane w informacji PIT-8C w celu uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w świetle prawa odsetki od nieterminowej zapłaty renty wyrównawczej są opodatkowane przez poszkodowanego?
Czy odsetki od zasądzonego podwyższenia renty wyrównawczej powinny zostać wykazane w informacji PIT-8C w celu uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych przez byłego pracownika?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na świadczenia z tytuł renty wyrównawczej
1. Czy do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, Dz.U.1992.21.86 z późn. zm., można zaliczyć wypłacone przez Spółkę pracownikom, którzy ulegli wypadkom przy pracy na podstawie wyroku sądowego lub ugody, świadczenia (kwoty) z tytułu zwrotu kosztów niezbędnego leczenia? 2. Czy do kosztów uzyskania przychodów, o których
Czy w związku z wypłaconą kwotą odsetek od przyznanej renty wyrównawczej stanowiącą odsetki przyznane za okres od dnia wystąpienia z roszczeniem do dnia ich zapłaty zgodnie z wyrokiem sądu czyli odsetki naliczone z okres poprzedzający wyrok sądu Wnioskodawca ma obowiązek uiścić podatek dochodowy, czy też kwota ta jest zwolniona z podatku?
Czy otrzymany przychód z tytułu renty wyrównawczej, zasądzonej wyrokiem sądu powszechnego w związku z uszczerbkiem na zdrowiu, którego doznał wskutek działań pozwanego, podlega opodatkowaniu?
Czy wypłacone w przyszłości przez pracodawcę na rzecz byłego pracownika, który uległ wypadkowi przy pracy, świadczenia z tytułu renty wyrównawczej oraz odsetki ustawowe od tych świadczeń, których podstawę stanowi wyrok Sądu obciążający Wnioskodawcę na zasadzie ryzyka Wnioskodawca będzie mógł zaliczać do kosztów uzyskania przychodów?