Dłużnik faktycznie zaprzestał prowadzenia działalności, tzn. wykonywania czynności opodatkowanych, a świadczy o tym opodatkowanie tzw. remanentu likwidacyjnego (końcowego). W sytuacji zatem Dłużnika (który nie jest już podatnikiem VAT) będącego osobą fizyczną, po zaprzestaniu działalności (wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu), która na gruncie stanu niniejszej sprawy nie była podejmowana
Skutki podatkowe przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wartości towarów handlowych nabytych w drodze darowizny
Czy wniesione aportem do spółki cywilnej towary handlowe należy odnieść w koszty zakupu towarów pod datą ich wniesienia do spółki, czy też ująć w remanencie początkowym sporządzonym na dzień rozpoczęcia działalności spółki, który należy wpisać do podatkowej księgi przychodów i rozchodów?
Czy stosownie do art. 24 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustalając dochód z działalności gospodarczej, w wartości remanentu końcowego należy ująć wartość niesprzedanej części gruntu według pełnej ceny zakupu, wynikającej z dokumentu nabycia (aktu notarialnego), czy też według ceny zakupu pomniejszonej o dokonaną po 90 dniach korektę kosztów?
W zakresie skutków podatkowych przekazania gospodarstwa rolnego jako czynności niepodlegającej opodatkowaniu zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy.
Skutki podatkowe z tytułu nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa żonie
Czy wyliczając zaliczki miesięczne na podatek dochodowy można rozliczać koszty zakupu materiałów, jeżeli zaliczki na zakup lokali nie stanowią przychodu? Czy w miesiącu, w którym nastąpi sprzedaż lokalu do kosztów uzyskania przychodów należy zaliczyć zakup materiałów proporcjonalnie do sprzedanych lokali, czy również materiał związany z pozostałymi lokalami, aż do momentu inwentaryzacji?
Skutki podatkowe z tytułu dokonania czynności darowizny przedsiębiorstwa przez Wnioskodawcę na rzecz żony
Skutki podatkowe z tytułu nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa
Czy w świetle rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, Wnioskodawca ma obowiązek dokonywania spisu z natury w określonym przez Ministra Finansów terminie i czy w tym spisie z natury winny być uwzględnione jeszcze niekompletne projekty, jak również te kompletne, które nie zostały w roku podatkowym sprzedane?
Czy koszty poniesione na zakup projektu budowlanego w 2010 r., koszty poniesione z tytułu usługi pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości oraz koszty wykonania ław fundamentowych winny zostać zaliczone do tzw. produkcji w toku w rozumieniu § 27 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów?
Przekazanie całego gospodarstwa rolnego synowi przed zaprzestaniem wykonywania czynności opodatkowanych obowiązek dokonania remanentu likwidacyjnego środków trwałych.
1. Do jakiej kolumny w podatkowej księdze przychodów i rozchodów należy wpisać wydatki związane z budową domu, tj. zakupu działki, projektu domu, usług geodezyjnych, kosztów przyłączy, zakupu materiałów budowlanych? 2. Co należy ująć w spisie z natury na dzień 31 grudnia 2009 r., jeśli chodzi o niezakończoną budowę domu jednorodzinnego? Czy należy ująć w nim koszty wynagrodzeń pracowniczych, ZUS w
PIT - opodatkowanie należności otrzymanych przez wspólnika występującego ze spółki jawnej
Czy wymienione w stanie faktycznym rzeczy (materiały) to jest m.in.: odczynniki, testy, rękawiczki jednorazowe, strzykawki do poboru krwi, szklane probówki, papier do sporządzania wydruków Wnioskodawca winien ująć w remanencie końcowym oraz początkowym, uznając wskazane wyżej podmioty jako materiały podstawowe lub materiały pomocnicze?
Czy wymienione w stanie faktycznym rzeczy (materiały) to jest m.in.: odczynniki, testy, rękawiczki jednorazowe, strzykawki do poboru krwi, szklane probówki, papier do sporządzania wydruków Wnioskodawca winien ująć w remanencie końcowym oraz początkowym, uznając wskazane wyżej podmioty jako materiały podstawowe lub materiały pomocnicze?
Czy zakupiony grunt przeznaczony do dalszej sprzedaży mogę traktować jako towar kol. 10 PKiR, podlegający w przypadku nie sprzedania do końca okresu podatkowego wykazaniu w remanencie końcowym , czy też nie podlega w ogóle wykazaniu w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?
Czy przy przekazaniu środków trwałych i wyposażenia na rzecz Urzędu Gminy i Gminy zakupionego ze środków zakładu z odliczonym VAT-em związanym ze sprzedażą opodatkowaną i zwolnioną wystąpi VAT należny?Czy w sytuacji zakupionego przez zakład w trakcie działalności (w 2004 r.) środka trwałego samochód ciężarowy L gdzie VAT naliczony związany ze sprzedażą opodatkowaną i zwolnioną rozliczono procentowym