Zastosowanie art. 16 ust. 1 pkt 58 Ustawy o CIT w sytuacji otrzymywania Rekompensaty przyznanej Spółce na wyrównanie straty finansowej ponoszonej w związku z realizacją usług publicznych w zakresie transportu zbiorowego (pytanie nr 1) oraz sposobu ustalenia miesięcznej zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych (pytanie nr 2).
Czy uzyskane w roku podatkowym 2023 Środki w ramach Programu 1 i Programu 2 w świetle art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2805 z późn. zm.), nie stanowiły przychodu podatkowego i w rezultacie Spółka będzie uprawniona do korekty zeznania CIT-8 za rok 2023 w tym zakresie; - Czy jeśli odpowiedź na pytanie oznaczone
Ustalenie czy otrzymane dofinansowanie zwiększa obrót Wnioskodawcy. Prawo do korekty deklaracji VAT-7.
Obniżenie udziału kapitałowego komandytariusza w Spółce komandytowej bez dokonywania jakichkolwiek wypłat z tego tytułu, z przeznaczeniem tej części udziału kapitałowego na pokrycie strat z lat ubiegłych Spółki komandytowej nie będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego po stronie Wspólnika
Opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanej przez Wnioskodawcę rekompensaty, stanowiącej zwrot kosztów wykonywanych zadań własnych Gminy.
Opodatkowanie otrzymanej rekompensaty kapitałowej w postaci dopłaty wniesionej na podstawie art. 178 § 1 Kodeksu spółek handlowych oraz rekompensaty bezpośredniej w formie przekazywanych Państwu przez Miasto pieniędzy, jak również niewliczenia do podstawy opodatkowania ww. rekompensat.
Środki na pokrycie ujemnego wyniku finansowego Szpitala otrzymane od Podmiotu Tworzącego stanowią przychody podatkowe Szpitala wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 updop
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą rekompensaty.
Czy z tytułu wyrównywania szkód powstałych w majątku uczestników w związku z zawinioną działalnością Towarzystwa ciąży na nim obowiązek poboru podatku albo obowiązek przekazywania informacji do Urzędu Skarbowego o wysokości wypłaconych odszkodowań?
Czy kwoty odszkodowań i innych form wyrównania uszczerbku (rekompensat) uzyskanych od sprawcy kradzieży podlegają wyłączeniu od opodatkowania do wysokości niedoborów niezaliczonych do kosztów uzyskania przychodów.