Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy dla usług zabezpieczenia medycznego, wykonywanych w oparciu o uprawnienia ratownika KPP zgodnie z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
Brak prawa do odzyskania naliczonego podatku VAT wynikającego z wydatków poniesionych na realizację projektu.
Dotyczy braku prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części w związku z zaplanowanym do realizacji projektem.
możliwość opodatkowania osiąganych dochodów w sposób określony w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
w zakresie odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu obejmującego nabycie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego
zastosowanie zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług telemedycyny w zakresie ratownictwa medycznego
Zwolnienie od podatku (art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c) usług polegających na zabezpieczeniu medycznym planów filmowych, imprez masowych.
Stwierdzenie czy nabywane przez Spółkę usługi kompleksowego zabezpieczenia ratowniczego korzystają ze zwolnienia od VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 19a oraz czy w konsekwencji Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem ww. usług
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione nakłady na realizację inwestycji pn. Zabezpieczenie przeciwpożarowe i przeciwpowodziowe (...) poprzez zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn.: Wzmocnienie potencjału służb ratowniczych poprzez zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP (...).
Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego z tytułu wydatków na realizację projektu, zwolnienie od podatku usług świadczonych przez ratownika medycznego oraz usług organizacji kursów i szkoleń z zakresu pierwszej pomocy.
Szkolenia BHP, PPOŻ i pierwszej pomocy na rzecz pracowników, druhów OSP, bezrobotnych i uczniów świadczone przez Wnioskodawcę (oraz przez inne osoby i firmy w sytuacji, gdy Wnioskodawca tylko organizuje te szkolenia)
Czy świadczenie usługi w ramach prowadzonej działalności gospodarczej polegającej na sprawowaniu opieki medycznej, służącej profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu i poprawie zdrowia oraz strzeżenie lustra wody, poprzez wykwalifikowanych ratowników wodnych posiadających uprawnienia oraz certyfikat Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jest zwolniona z opodatkowania podatkiem VAT?
Czy wykonywanie przez X usługi polegające na zabezpieczaniu medycznym imprez oraz związanego z tym transportu sanitarnego korzystają ze zwolnienia od podatku od towarowi usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a oraz pkt 20 VATU?
uznanie czynności wykonywanych przez Stowarzyszenie za działalność gospodarczą
opodatkowanie podatkiem VAT usług szkolenia służby ratowniczej tj. młodszy ratownik oraz ratownik WOPR, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz operatora automatycznego defibrylatora zewnętrznego, opodatkowania podatkiem VAT usług polegających na przeprowadzaniu kursów dla ratowników WOPR pozwalające uzyskać patent sternika motorowodnego, opodatkowania podatkiem VAT usług polegających na przeprowadzaniu
Zwolnienie od podatku VAT dystrybucji odzieży roboczej dla ratowników pełniących dyżury jako wolontariusze i pracownicy
Czy w odniesieniu do zrealizowanych projektów współfinansowanych ze środków EFRR w ramach ZPORR mamy możliwość odliczenia podatku naliczonego w całości lub w części?
Jaką stawką VAT opodatkowana jest dostawa statku ratowniczego od polskiego podatnika na terytorium kraju?