Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
Minister Finansów wydał interpretację ogólną, w której potwierdził, że pomoc finansowa uzyskiwana przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa (SOP) na uzyskanie lokalu mieszkalnego (domu jednorodzinnego) nie może korzystać ze zwolnienia z PIT na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 49a updof. Taka pomoc jest opodatkowana PIT jako przychód ze stosunku służbowego.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez pracownika samochodu prywatnego do celów służbowych.
Obowiązki płatnika w związku ze sfinansowaniem wydatków dotyczących udziału reprezentantów spółki w turniejach pokerowych.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez pracownika samochodu służbowego do celów prywatnych.
Czy otrzymane przez pracownika kwoty z tytułu zwrotu kosztów używania pojazdu prywatnego do celów służbowych stanowią podlegający opodatkowaniu przychód pracownika?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z przekazaniem bonów pracownikom.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z przekazaniem bonów pracownikom.
Wykorzystywanie przez pracowników samochodu służbowego wyłącznie do celów służbowych – obowiązki płatnika
Obowiązki płatnika związane z nieodpłatnym przyznaniem udziałów pracownikom i współpracownikom spółki.
Pracownik, który okazjonalnie parkuje samochód służbowy w miejscu zamieszkania, nie osiąga z tego tytułu przychodu ze stosunku pracy. Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Zwrot pracownikom kosztów wyżywienia w trakcie podróży służbowej ponad dietę jest dla nich przychodem ze stosunku pracy podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych - wyrok NSA z 5 kwietnia 2016 r., sygn. akt II FSK 416/14.
Pracownicy, dla których pracodawca zawarł polisę grupowego ubezpieczenia kosztów leczenia, nie osiągają z tego tytułu przychodu ze stosunku pracy. Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Kwota ryczałtu za używanie przez pracownika samochodu służbowego do celów prywatnych nie obejmuje kosztów zużytego w tych celach paliwa. Pracodawca powinien wartość takiego paliwa doliczyć pracownikowi do jego przychodów ze stosunku pracy. Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Od 1 stycznia 2015 r. wprowadzono do updof przepisy regulujące wprost sposób określania wysokości przychodu, jaki osiąga pracownik z tytułu używania samochodu służbowego do celów prywatnych. Przedstawiamy odpowiedzi na pytania, jakie wpłynęły w tej sprawie do redakcji Mk.
Trzy lata temu kupiłem jako osoba fizyczna drukarkę na fakturę za około 500 zł. Obecnie otworzyłem działalność gospodarczą. Czy mogę tę drukarkę zaliczyć do środków trwałych firmy?