1. Czy koszty należności celnych określonych w oparciu o wydawane w 2023 r. i 2024 r. decyzje urzędów celno-skarbowych związane z zakończeniem procedury uszlachetniania czynnego za lata 2020 – 2022 należy uznać za koszty bezpośrednio związane z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4 ustawy o CIT? 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie wskazane w punkcie 1 jest pozytywna, to czy koszty należności celnych określone
Czy wartość dostawy na fakturze wystawionej dla kontrahenta zagranicznego jest wartością brutto, zawierającą podatek od towarów i usług?
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy w sytuacji, gdy - gotowy zmontowany przez Spółkę dźwig opuści terytorium Unii Europejskiej, a Spółka będzie posiadać kopię dokumentu celnego poświadczającego wywóz do kraju trzeciego - to Spółka może zastosować dla w/w usługi montażu na rzecz kontrahenta unijnego stawkę 0% na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 24 ustawy o VAT?Ponadto Podatnik zapytuje jakim numerem NIP
Czy w chwili otrzymania przez wnioskodawcę od usługodawcy norweskiego zaliczki na poczet należnego wynagrodzenia z tytułu wykonania usługi powstanie obowiązek podatkowy w podatku VAT i czy czynność ta jest opodatkowana stawką podatku VAT 0%?
Prośba o wskazanie właściwej interpretacji przepisów w zakresie art. 27 ust. 2 pkt 3 lit. d. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm).
Czy mogę wobec dostaw towarów w okresie od 01.05.2004 r. do momentu wejścia w życie rozporządzenia Min. Fin z dnia 11.10.2004 r. dokonać korekt faktur i zastosować stawkę 0% ?Jaki katalog dokumentów muszę posiadać, aby sprostać wymaganiom zawartym w § 7 ust. 2 w związku z § 7a ust. 2 pkt 5 rozporządzenia Min. Fin. ?
Jak prawidłowo rozliczać w deklaracji VAT-7 uslugi przerobu uszlachetniajacego wykonywane na rzecz kontrahenta z terytorium państwa czlonkowskiego ?
Czy w przypadku wykonania usług przerobu uszlachetniającego na zlecenie polskiego podmiotu z przeznaczeniem gotowego wyrobu dla kontrahenta będącego podatnikiem kraju wspólnotowego innego niż Polska stawka podatku wynosi 22%?
wysokości stawki podatku od towarów i usług na usługi polegające na produkcji odzieży damskiej z materiałów powierzonych przez kontrahentów mających siedzibę w krajach Unii Europejskiej, które określane są jako usługi na ruchomym majątku rzeczowym, świadczone przez krajowych kontrahentów podatnika po 1 maja 2004 r.
Dotyczą stawek podatkowych jakimi winne być opodatkowane świadczone usługi w zakresie przygotowania dokumentacjicelnej, spedycyjnej oraz innej dokumentacji dotyczącej obrotu towarowego poza obszar celny Wspólnoty Europejskiej jak również dostaw i nabyć wewnątrzwspólnotowych oraz dla podmiotów które wykonują usługi na majątku ruchomym (tzw. usługi przerobu uszlachetniającego).
dotyczy stosowania stawki VAT na usługi uszlachetniania czynnego świadczone przez podwykonawcę na rzecz polskiego podatnika, który jest zleceniobiorcą tej usługi od podmiotu z innego kraju UE.
Spółka S zajmuje się produkcją rolniczą oprócz tego sprowadza na podstawie kontraktu z kontrahentem holenderskim rośliny do uszlachetniania czynnego. Do końca kwietnia wymagane było zezwolenie z Urzędu Celnego na wywóz tychże roślin w systemie ceł zawieszonych (odprawa czasowa) wywóz tych cebul powinien nastąpić w ciągu 30 dni, jednakże istniała możliwość przedłużenia tego wywozu do trzech lub czterech
Jak określić miejsce świadczenia usług na ruchomym majatku rzeczowym świadczonych na rzecz kontrahenta niemieckiego; jak je udokumentować?
Czy stosowana będzie prawidłowa stawka 0 % przy sprzedaży eksportowej towarów (meble tapicerowane) do Holandii.
Podatnik zwrócił się do Urzędu Skarbowego z zapytaniem czy nie zapłacenie przez kontrahenta zagranicznego za wykonane usługi przerobu uszlachetniającego spowoduje obowiązek naliczenia podatku należnego w wysokości 22%.