1. Czy koszty należności celnych określonych w oparciu o wydawane w 2023 r. i 2024 r. decyzje urzędów celno-skarbowych związane z zakończeniem procedury uszlachetniania czynnego za lata 2020 – 2022 należy uznać za koszty bezpośrednio związane z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4 ustawy o CIT? 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie wskazane w punkcie 1 jest pozytywna, to czy koszty należności celnych określone
Uznanie transakcji wywozu katalizatorów w celu ich przetworzenia za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów
W sytuacji gdy materiały powierzone Wnioskodawcy przez Kontrahenta do wykonania laminatów, będących przedmiotem umowy, stanowią w ujęciu wartościowym mniej niż 50% w stosunku do materiałów własnych Zainteresowanego zużytych przy wykonaniu ww. towarów, to takie świadczenie Spółki na rzecz Kontrahenta należy uznać za dostawę towarów.
Jednolite opodatkowanie usług przerobu towarów wraz ze świadczeniami pomocniczymi oraz określenie miejsca świadczenia tych usług.
Jaką stawkę ryczałtu powinien zastosować Wnioskodawca przy sprzedaży mechanicznie rozdrobnionych komponentów?
Obowiązek zwrotu kwoty podatku odliczonego przy zakupie samochodu w związku z przebudową powodującą zmianę kategorii na osobowy.
Czy sprzedaż zakupionych hurtowo w całości mięs (drobiu) po ich podziale zostanie zakwalifikowana jako sprzedaż towarów przetworzonych co spowoduje wyłączenie z opodatkowania kartą podatkową?
Czy dochód ze sprzedaży produktów roślinnych pochodzących z własnych upraw po ich przetworzeniu polegającym na kwaszeniu ogórków i kapusty jest zwolniony od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku ze sprzedażą kapusty kwaszonej powstaje obowiązek płacenia podatku dochodowego, czy też jest to działalność rolnicza, niepodlegająca opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
zwrot do producenta wyrobów akcyzowych zharmonizowanych i prawo do pomniejszenia akcyzy o kwotę podatku od tych wyrobów
Czy w stosunku do dostaw dokonywanych na terenie naszego kraju na rzecz kontrahenta niemieckiego, który korzysta z usług obróbki mięsa dokonywanych przez podmiot polski można zastosować stawkę 0% oraz czy dokumentem wystarczającym dla potwierdzenia wywozu po przerobie może być oświadczenie firmy-córki wykonującej przerób na podstawie zawartego porozumienia kooperacyjnego?
Czy dokonana dostawa towarów do kontrahenta krajowego, który po przerobie tych towarów wyseła je do odbiorcy niemieckiegi jest opodatkowana stawka VAT 0%?
Prośba o wskazanie właściwej interpretacji przepisów w zakresie art. 27 ust. 2 pkt 3 lit. d. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm).
dotyczy stosowania dla opodatkowania usług 0-procentowej stawki podatku VAT zgodnie z § 65 rozporządzenia Ministra Finansów z 22.03.2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 27, poz. 268 ze zm.)