Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego udostępnienia pracownikom artykułów spożywczych oraz usług cateringowych.
Opodatkowanie i dokumentowanie budowy domu na własne cele osobiste z wykorzystaniem materiałów i usług nabytych do działalności gospodarczej.
Czy udostępnianie przez Spółkę należącego do niej wyposażenia w postaci m.in. środków transportu, telefonów komórkowych oraz laptopów koniecznych do prowadzenia przez Zleceniobiorcę działalności objętej Umową, stanowi odrębne od usługi zarządzania świadczenie usług, w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz.
Sposób opodatkowania nieodpłatnego świadczenia związanego z budową domu na cele osobiste.
Czy w świetle przepisu art. 8 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług Spółka powinna rozpoznać (naliczyć) VAT należny z tytułu nieodpłatnego świadczenia usług w przedstawionych stanach faktycznych?
Czy należy naliczyć VAT od świadczeń które byłyby przekazywane pracownikom zgodnie z wewnętrznymi regulacjami prawa pracy obowiązującymi w Spółce?
Czy udostępnianie współpracownikom przez Wnioskodawcę telefonów komórkowych i opłacanie faktur za telefony oraz udostępnianie samochodów osobowych na warunkach opisanych w przedstawionej sytuacji, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy powierzenie pracownikom przez Spółkę filtrów do celów ich testowania w prywatnych samochodach pracowników lecz zgodnie z instrukcjami i potrzebami Spółki oraz na jej rzecz, nie będzie stanowiło czynności podlegającej opodatkowaniu VAT?
Czy na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy o VAT Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT związanego z wybudowaniem Infrastruktury, nawet jeśli zostanie ona nieodpłatnie przekazana na rzecz Przedsiębiorstw sieciowych bądź właścicieli nieruchomości?
Czy Wnioskodawca może zastosować obniżoną stawkę VAT w wysokości 8%, budując dla siebie jako nabywcy usługi budowlanej wraz z materiałem wykonawcy, tj. budowy własnego domu mieszkalnego?
w zakresie opodatkowania przez Wnioskodawcę i udokumentowania fakturą wewnętrzną nieodpłatnego przekazania towarów przez agencję marketingowo-reklamową w ramach akcji promocyjnej oraz prawa do obniżenia w całości kwoty podatku należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach wystawionych przez agencję marketingowo-reklamową za kompleksową usługę obsługi akcji promocyjnej
w zakresie opodatkowania przez Wnioskodawcę i udokumentowania fakturą wewnętrzną nieodpłatnego przekazania towarów przez agencję marketingowo-reklamową w ramach akcji promocyjnej oraz prawa do obniżenia w całości kwoty podatku należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach wystawionych przez agencję marketingowo-reklamową za kompleksową usługę obsługi akcji promocyjnej.
Uznanie za próbkę przekazywanych nieodpłatnie wzorników i ich opodatkowania podatkiem VAT.
Czy świadczenia socjalne oferowane pracownikom w ramach administrowania przez Bank ZFŚS na zasadach przewidzianych w ustawie o ZFŚS oraz regulaminie wydanym na jej podstawie, podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Podatek od towarów i usług w zakresie nieodpłatnego przekazania usług.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów oraz nieodpłatnego świadczenia usług.
Czy w świetle obowiązującego od 1 stycznia 2011 r. stanu prawnego oraz po zmianach wprowadzonych od 1 kwietnia 2011 r., Spółka może dokonywać pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur VAT dokumentujących nabycie towarów i usług przekazywanych nieodpłatnie związkom zawodowym w ramach podpisanych umów i czy tego rodzaju świadczenia podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług
Czy w przypadku przekazania ulgi energetycznej Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego oraz czy powstaje obowiązek naliczenia podatku należnego od odpłatności pobieranej od pracowników.
Czy nieodpłatne przekazanie przez Wnioskodawcę posiłków regeneracyjnych na rzecz pracowników rodzi obowiązek naliczenia podatku należnego oraz czy przysługuje Wnioskodawcy prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z ich nabyciem.
Czy w przypadku przekazania ulgi energetycznej Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego oraz czy powstaje obowiązek naliczenia podatku należnego od odpłatności pobieranej od pracowników.
Czy odpłatne przekazanie świadczeń w postaci turnusów rehabilitacyjnych rodzi obowiązek naliczenia podatku należnego oraz czy przysługuje Wnioskodawcy prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z ich nabyciem.
Czy nieodpłatne przekazanie przez Wnioskodawcę nagród rzeczowych na rzecz pracowników rodzi obowiązek naliczenia podatku należnego oraz czy przysługuje Wnioskodawcy prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków dokonywanych przy ich nabyciu.
Czy od biletów wystawionych pracownikom i członkom ich rodzin oraz emerytom i rencistom powinien być naliczony podatek VAT?