Interpretacje

Interpretacja
14.12.2023 Podatki

1. Czy (…) Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może stosować do uzyskiwanych przychodów stawkę 9% podatku dochodowego od osób prawnych? 2. Czy wybór przedłużonego roku podatkowego rozpoczynającego się w II półroczu 2023 r. - tj. w okresie od 8 lipca 2023 do 31 grudnia 2024 r., nie pozbawi Wnioskodawcy prawa do 9% stawki podatku dochodowego od osób prawnych za cały wybrany przedłużony rok podatkowy

Interpretacja
07.09.2018 Podatki

Opodatkowanie podatkiem VAT kwoty stanowiącej zwrot kosztów stałych poniesionych w związku z wydłużeniem terminu realizacji inwestycji.

Interpretacja
12.05.2015 Podatki

Opodatkowanie (zwolnienie od podatku) usług udzielania pożyczek przez Spółkę na rzecz swoich wspólników.

Interpretacja
09.03.2015 Podatki

Kwota odsetek z tytułu udzielonego kredytu kupieckiego, polegającego na wydłużeniu terminu płatności należności, wyodrębniona na fakturze sprzedaży, będzie stanowiła wynagrodzenie za usługę, odrębną od dostawy towarów, podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jednakże na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy korzystająca ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.

Interpretacja
26.08.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku opłat dodatkowych pobieranych z tytułu udzielonych pożyczek oraz podlegania opodatkowaniu opłat sankcyjnych.

Interpretacja
23.04.2013 Podatki

Czy terminy ustawowe dotyczące zmniejszenia naliczonego podatku od towarów i usług oraz kosztów uzyskania przychodów będą biegły od daty wystawienia faktury przez Wierzyciela, czy od daty otrzymania duplikatu faktury przez Wnioskodawcę?

Interpretacja
23.04.2013 Podatki

Czy wystawienie przez Wierzyciela faktury korygującej spowoduje, że Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów o kwotę netto zobowiązania wynikającego ze skorygowanej faktury, czy też o kwotę netto innego zobowiązania Wnioskodawcy względem Wierzyciela?

Interpretacja
04.03.2005 Podatki

Spółka w związku z wykonywaniem działalności gospodarczej zawiera z kontrahentami umowy handlowe, w których zawiera ustalenia co do odroczonegoterminu płatności wynikających z nich należności. Niejednokrotnie terminy płatności określone w tych umowach przekraczają okres 30 - tu dni. Przedmiotem zapytania jestustalenie, czy w związku z powyższym w opisanych przypadkach, jeśli Podatnik niekorzysta z