Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów Wydatki na Prowizje z tytułu Kredytów.
Skutki podatkowe otrzymania tytułem rozliczenia prowizji z banku po spłacie kredytu zaciągniętego przez zmarłego męża.
Określenie momentu potrącalności kosztów uzyskania przychodów z tytułu Prowizji oraz zakwalifikowania tych kosztów do odpowiedniego źródła przychodów.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odsetek, prowizji oraz opłat bankowych od kredytu zaciągniętego na zakup sprzedanego udziału w nieruchomości.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowizji oraz odsetek od kredytu.
Sposób opodatkowania emerytur z Niemiec i Norwegii oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z emerytur kwot potraconych przez bank.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów odsetek i prowizji od zaciągniętego kredytu na spłatę udziału kapitałowego występującego wspólnika.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na prowizję finansową i moment rozpoznania kosztów.
Czy: - w świetle art. 15 ust. 4d ustawy o CIT wydatki poniesione przez Spółkę z tytułu zapłaty Prowizji Przygotowawczych, powinny stanowić dla Spółki pośredni koszt uzyskania przychodu z art. 15 ust. 4e ustawy o CIT i stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodów jednorazowo w momencie poniesienia, tj. ujęcia kosztu w księgach rachunkowych, - wydatki poniesione przez Spółkę z tytułu zapłaty Prowizji
Czy w związku z uczestnictwem w Planie, zgodnie z art. 24 ust. 11 ustawy o PIT, przychód podlegający opodatkowaniu, z wyłączeniem dywidend, powstanie po stronie Wnioskodawcy w momencie sprzedaży nabytych przez Wnioskodawcę w ramach Planu akcji Spółki amerykańskiej, a nie na żadnym wcześniejszym etapie? 2. Czy przychód powstały w związku ze sprzedażą akcji objętych w ramach Planu należy zakwalifikować
Ustalenie, czy pobierane przez Spółkę od klientów kwoty tytułem opłaty prowizyjnej należnej BGK z tytułu udzielenia przez BGK gwarancji, będą stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, a ich przekazanie do BGK będzie stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów.
Czynności wykonywane przez Spółkę – których celem jest tu dążenie do odzyskania nadpłaconej prowizji – nie będą stanowiły czynności określonych w art. 43 ust. 1 pkt 37-41 ustawy, a tym samym nie będą korzystały ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie żadnego z ww. przepisów.
Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu na rzecz swoich klientów (kredytobiorców) odpowiedniej części pobranych wcześniej kosztów kredytu w związku z jego wcześniejszą spłatą.
Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu na rzecz swoich klientów (kredytobiorców) odpowiedniej części pobranych wcześniej kosztów kredytu w związku z jego wcześniejszą spłatą.
1. Czy proporcjonalny zwrot prowizji lub opłaty przygotowawczej dokonywany na bieżąco na skutek wcześniejszej spłaty kredytu i dotyczący prowizji stanowiących przychód związany ze zobowiązaniem podatkowym, które uległo przedawnieniu, stanowi koszt uzyskania przychodów? 2. Czy proporcjonalny zwrot prowizji lub opłaty przygotowawczej dokonywany na bieżąco na skutek wcześniejszej spłaty kredytu i dotyczący
w zakresie sposobu zaliczenia do kosztów podatkowych wskazanych we wniosku wydatków (prowizji) związanych z zaciągnięciem linii kredytowych.
Czy realizowane przez Wnioskodawcę obecnie oraz w przyszłości wypłaty Prowizji, które zostały pobrane od kredytobiorców w okresach podlegających przedawnieniu na gruncie przepisów prawa podatkowego, mogą zostać zakwalifikowane do kosztów uzyskania przychodów, jeżeli wypłata Prowizji realizowana jest na rzecz kredytobiorców, którzy dokonali przedterminowej spłaty kredytu?
Ustalenie, czy Wnioskodawca jest uprawniony do rozpoznania dokonywanych Wypłat jako kosztów uzyskania przychodów, innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalnych w dacie ich poniesienia.
Możliwość rozpoznania Wypłat jako kosztów uzyskania przychodów, innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącanych w dacie ich poniesienia.
Sprawa dotyczy możliwości rozpoznania dokonywanych Wypłat, w tym Wypłat dotyczących kredytów co do których Bank jest następcą prawnym, jako kosztów uzyskania przychodów, innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalnych w dacie ich poniesienia oraz możliwości rozpoznania zapłaconych ustawowych odsetek za opóźnienie w dokonywanych Wypłatach, w tym w zakresie Wypłat dotyczących kredytów
Możliwość zaliczenia wypłat w związku z wcześniejszą spłatą kredytu (w całości lub części) jako kup innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalnych w dacie ich poniesienia.
zaliczanie do kosztów uzyskania przychodów wypłacanych klientom świadczeń z tytułu wcześniejszej spłaty finansowania oraz momentu rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu wypłacanych świadczeń