Czy w przedstawionym zdarzeniu (winno być: stanie faktycznym), Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć na bieżąco składki, zarówno regularne jak i dodatkowe, wpłacane przez niego w ramach polisy na życie i dożycie z UFK zawartej na rzecz Członków Zarządu oraz Prokurenta do kosztów uzyskania przychodu w ramach prowadzonej przez niego firmy?
1. Czy w przypadku opisanym powyżej mamy do czynienia z jednostkami powiązanymi w myśl ustawy o CIT dla firm których przedstawiciele występują jako członkowie Rady Nadzorczej Spółki X? 2. Czy w przypadku opisanym powyżej mamy do czynienia z jednostkami powiązanymi w myśl ustawy o CIT dla firmy której jeden ze wspólników występuję jako Prokurent Spółki X?
Kwalifikacja do odpowiedniego źródła przychodów prokurenta oraz możliwość skorzystania z ulgi dla młodych.
Czy Wnioskodawcę i jego komandytariuszy należy uznać za podmioty powiązane w rozumieniu art. 11a ust. 1 pkt. 4 ustawy o CIT jeżeli osoby fizyczne pełniące funkcję prokurentów samoistnych nieuprawnionych do samodzielnej reprezentacji Wnioskodawcy są osobami wywierającymi jednocześnie znaczący wpływ w rozumieniu art. 11a ust. 2 ustawy o CIT w stosunku do komandytariuszy Wnioskodawcy?
Czy wynagrodzenie otrzymywane przez prokurentów Spółki nie stanowi ukrytego zysku?
1) Czy przy założeniu, że średnia wynagrodzeń z tytułów określonych w art. 12 ust. 1 oraz art. 13 pkt 7, 8 i 9 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych Spółki jest niższa od średniej GUS to ukrytym zyskiem będzie nadwyżka wynagrodzenia brutto wypłaconego przez Spółkę wspólnikowi z ww. tytułów ponad 5-krotność średniego wynagrodzenia brutto w Spółce z ubiegłego miesiąca
W zakresie ustalenia, czy wynagrodzenie otrzymywane przez prokurenta Spółki stanowi ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia prokurentowi będącemu rezydentem podatkowym Niemiec.
Prokurent powołany uchwałą zarządu do pełnienia funkcji w spółce z o.o. otrzymuje co miesiąc stałe wynagrodzenie. Wyjątkowo we wrześniu 2023 r. wypłacimy mu wynagrodzenie w dwóch różnych dniach i za 2 miesiące (sierpień i wrzesień 2023 r.). Jak prawidłowo rozliczyć to wynagrodzenie pod względem składek i podatku?
W którym roku podatkowym Spółka powinna rozpoznać koszt wypłaconych premii; - do którego roku podatkowego należy ująć koszty ZUS od wypłaconych premii.
Ustalenie, czy: wypłata należności z tytułu zawartej umowy o pośrednictwo handlowe na rzecz prokurenta Wnioskodawcy stanowi wypłatę ukrytych zysków, o których mowa w art. 28m ust. 3 u.p.d.o.p.
Możliwość pomniejszenia wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji prokurenta o wysokość zaliczki na podatek dochodowy.
• Błędne wypełnienie PIT-11 – niewłaściwa kwalifikacja źródła przychodu prokurenta. • Brak obowiązku zwrotu zaliczek prokurentowi w związku ze skorygowaniem informacji PIT-11.
Otrzymana przez Pana od Komornika Sądowego kwota (część zasądzonej na Pana rzecz kwoty) stanowi część należnego Panu wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji prokurenta, a nie odszkodowanie. Tym samym wypłacone Panu przez Komornika Sądowego świadczenie nie korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Kwota ta stanowi przychód,
Czy wynagrodzenie otrzymywane przez prokurenta Spółki stanowi ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT.
1) Czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu nieruchomości będą stanowić dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków? 2) Czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu ruchomości będą stanowić dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków? 3) Czy podstawa opodatkowania dochodu z tytułu ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w odniesieniu do samochodów osobowych wykorzystywanych
Na początku grudnia 2022 r. w naszej spółce został powołany prokurent. Pełni on swoją funkcję wyłącznie na podstawie aktu powołania i z tego tytułu od 1 lutego 2023 r. otrzymuje miesięczne wynagrodzenie. Jak je opodatkować?
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z użytkowaniem samochodów służbowych powierzonych Prezesowi Zarządu oraz Prokurentowi należy opodatkować ryczałtem od przychodów spółek jako ukryte zyski w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy CIT? - Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z użytkowaniem samochodów służbowych powierzonych Prezesowi Zarządu oraz Prokurentowi należy opodatkować ryczałtem
Wynagrodzenie prokurenta wypłacane na podstawie uchwały zarządu spółki należy kwalifikować do przychodów z innych źródeł. Spółka nie ma obowiązku pobierania i wpłacania zaliczek na PIT od takiego wynagrodzenia. Takie stanowisko potwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
1) Czy przy założeniu, że średnia wynagrodzeń z tytułów określonych w art. 12 ust. 1 oraz art. 13 pkt 7, 8 i 9 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych Spółki jest niższa od średniej GUS to ukrytym zyskiem będzie nadwyżka wynagrodzenia brutto wypłaconego przez Spółkę wspólnikowi z ww. tytułów ponad 5-krotność średniego wynagrodzenia brutto w Spółce z ubiegłego miesiąca