Skoro wskazana we wniosku kwota będzie Pani przekazana przez siostrę tytułem polecenia darczyńcy, to jej nabycie, w zw. z art. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn jest objęte regulacją przepisów tej ustawy.
Będzie Pani uprawniona do obniżenia podstawy opodatkowania o wartość polecenia tylko w sytuacji, gdy polecenie to będzie wykonane w dniu powstania obowiązku podatkowego z tytułu darowizny. Polecenie wykonane w terminie późniejszym nie uprawnia do obniżenia podstawy opodatkowania, nie jest ciężarem darowizny w momencie jej wykonania.
zawarte w umowie darowizny polecenie nie może obniżyć podstawy opodatkowania tej darowizny (nie było wykonane na dzień dokonania darowizny) to w takiej sytuacji nie można zgodzić się, że opisana darowizna będzie zwolniona z podatku od spadków i darowizn.
w zakresie skutków podatkowych otrzymania darowizny odciążonej poleceniem darczyńcy.
Skutki podatkowe otrzymania darowizny obciążonej poleceniem darczyńcy.
Nabycie darowizny przez Wnioskodawcę nie korzysta, jak wskazano wyżej, ze zwolnienia, o którym mowa w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn; przedmiotowa darowizna miała miejsce 12 października 2018 r., a więc określony w tym przepisie termin 6 miesięcy na zgłoszenie darowizny właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego upłynął 12 kwietnia 2019 r. Darowizna środków pieniężnych otrzymana przez
1. Czy w przypadku wyraźnego polecenia dyspozycji zawartego i warunkującego darowiznę, tj. sprzedaż przedmiotu darowizny przez Wnioskodawczynię i zakup mieszkania dla Wnioskodawczyni zostanie nałożony podatek od tej darowizny i czy Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do zapłaty podatku? 2. Czy w tym przypadku Wnioskodawczyni zostanie zwolniona z podatku od darowizny lub czy zostanie opodatkowana stawką
Darowizna środków pieniężnych od osoby z III grupy podatkowej z poleceniem na spłatę kredytu (darowizna z uwagi na obciążenie poleceniem nie podlega opodatkowaniu)
Czy Wnioskodawczyni zobowiązana będzie do zapłaty podatku od spadków i darowizn od wartości darowizny, którą wykona na jej rzecz Pan P.Z.?
Zatem, skoro Wnioskodawca przedmiotową darowiznę w postaci środków pieniężnych w całości (zgodnie ze wskazaniem darczyńców) przeznaczył na zakup mieszkania, to zostały spełnione przesłanki wynikające z art. 7 ust. 2 w związku z art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn. Wartość wykonanego polecenia darczyńcy obniża bowiem podstawę opodatkowania z tytułu darowizny, w związku z tym Wnioskodawca
Wykonanie polecenia darczyńcy skutkować będzie powstaniem obowiązku podatkowego w podatku od spadków i darowizn w zakresie tej części polecenia, co do której Wnioskodawca jest beneficjentem. Obciążenie darowizny poleceniem nie będzie więc skutkowało wyeliminowaniem podatku, a jedynie zmianą tytułu, z którego powinien zostać uiszczony.
Kiedy należy zgłosić do urzędu skarbowego informację, iż Wnioskodawczyni wykonała polecenie darczyńcy, tj. zakupiła mieszkanie?
Opodatkowanie środków pieniężnych otrzymanych w drodze darowizny od rodziców oraz zwolnienie z opodatkowania lokalu mieszkalnego będącego przedmiotem polecenia darczyńcy
Czy Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do zapłaty podatku od spadków i darowizn na skutek otrzymania darowizny od partnera siostry w wyżej opisanej sytuacji, a jeśli tak to jaka kwota powinna być podstawą opodatkowania? Czy Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do złożenia zeznania podatkowego na skutek otrzymania darowizny, jeśli wykona polecenie w terminie 21 dni od otrzymania darowizny, a jeśli tak
Czy w przypadku darowizny ze wskazaniem otrzymanej od osoby żyjącej w konkubinacie, osoba obdarowana (konkubina/konkubent) będzie musiała odprowadzić podatek z tytułu spadków i darowizn?
Opodatkowaniu nie podlega spłata od stryja tytułem otrzymania przez niego w drodze darowizny od babci Wnioskodawczyni mieszkania, chyba, że kwota ta została otrzymana tytułem realizacji polecenia darczyńcy.
Zgodzić się należy z Wnioskodawczynią, że wykonanie opisanego we wniosku polecenia darczyńcy podlega ustawie o podatku od spadków i darowizn. Wydając interpretację w zakresie ustawy o podatku od spadków i darowizn, czyli w zakresie wskazanym przez Wnioskodawczynię - Organ ocenił jedynie jakie skutki podatkowe powstaną na gruncie tej ustawy. Nie może zatem potwierdzić lub zaprzeczyć, że opisane we wniosku
skutki podatkowe otrzymywania z USA kwot pieniężnych będących zyskiem wypracowanym przez fundusz powierniczy
Czy przekazanie pieniędzy Wnioskodawcy podlega podatkowi od spadków i darowizn?
Czy w przypadku przelania darowanych środków pieniężnych wprost na rachunek bankowy dewelopera tytułem pokrycia jednej z transz płatności na zakup przez Wnioskodawczynię lokalu mieszkalnego, warunek zwolnienia darowizny środków pieniężnych zawarty w art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn będzie spełniony?