poddzierżawa
Interpretacja
08.12.2023 Podatki

Wydzierżawiający, w opisanym stanie faktycznym, nie może skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o PDOF, w części, w jakiej nieruchomości poddzierżawiane są przez Spółkę podmiotowi prowadzącemu gospodarstwo rolne w celu prowadzenia upraw rolnych.

Interpretacja
09.02.2023 Podatki

Czy wydatki ponoszone na dzierżawę gruntów (czynsz dzierżawny) mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z regulacją art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
14.04.2022 Podatki

1. Czy otrzymanie zwrotu podatku od nieruchomości stanowi przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy otrzymanie zwrotu podatku od nieruchomości skutkować będzie powstaniem przychodu po stronie spółki podlegającego opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?

Interpretacja
10.05.2021 Podatki

1) Skutki podatkowe „wycofania” znaków towarowych i związanych z nimi domen z działalności gospodarczej Wnioskodawcy. 2) Opodatkowanie przychodów z oddania znaków towarowych i związanych z nimi domen do korzystania Spółce holdingowej – źródło przychodów, problem możliwości objęcia przychodów ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Interpretacja
08.11.2017 Podatki

Kwota uzyskana przez Wnioskodawcę z tytułu poddzierżawy nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
15.04.2015 Podatki

Sposób opodatkowania przychodów z najmu lokalu oraz dzierżawy gruntu w przypadku, gdy wybraną formą opodatkowania na dany rok podatkowy jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Interpretacja
11.09.2014 Podatki

Czy wynagrodzenie, które Wnioskodawczyni będzie otrzymywać w przyszłości od Poddzierżawcy z tytułu Umowy Poddzierżawy (tj. czynsz dzierżawy) podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?

Interpretacja
21.01.2014 Podatki

Opodatkowanie przez Powiat czynności, z tytułu której otrzyma od Parku środki pieniężne.

Interpretacja
20.01.2014 Podatki

Czy A wybudowane na cudzym gruncie jest inwestycją w obcym środku trwałym i w związku z tym, czy zastosowanie ma indywidualna stawka amortyzacji, co oznacza, że w konsekwencji Spółka będzie mogła amortyzować wybudowane budynki przez okres trwania umowy poddzierżawy, tj. 20 lat?

Interpretacja
22.08.2013 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania przez Gminę otrzymanych od Towarzystwa środków pieniężnych.

Interpretacja
20.12.2010 Podatki

Czy dzierżawa, poddzierżawa gruntów rolnych - stanowiących gospodarstwo rolne - na cele działalności rolniczej w zaistniałym stanem faktycznym nie stanowi źródła przychodów dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych, a tym samym nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
06.07.2010 Podatki

Czy koszt uzyskania przychodu z tytułu poddzierżawy obiektów mogą stanowić wydatki z tytułu czynszu dzierżawnego, remontu, ubezpieczenia obiektów, podatków lokalnych?

Interpretacja
05.03.2007 Podatki

Spółka jest poddzierżawcą gruntu, którego właścicielem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa. Właściciel obciążył kosztami podatku od nieruchomości dzierżawcę gruntu za okres od 01.01.2001r. Do 30.09.2006r. naliczając jednocześnie podatek VAT. Dzierżawca zakwestionował zasadność opodatkowania podatku od nieruchomości podatkiem VAT przez właściciela. Spółdzielnia Mieszkaniowa stoi na stanowisku, iż w/w obciążenie

Interpretacja
10.07.2006 Podatki

W jakiej dacie powstaje przychód z podnajmu części lokalu gospodarczego w przypadku wystawienia faktury za okres kwartalny?

Interpretacja
09.02.2006 Podatki

Czy przychód osiągnięty z tytułu poddzierżawy innej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością gruntu rolnego dzierżawionego przez wnioskodawcę od Agencji Nieruchomości Rolnych, stanowi przychód w rozumieniu podatku dochodowego od osób prawnych i podlega opodatkowaniu tym podatkiem?

Interpretacja
14.07.2005 Podatki

Kto jest zobowiązany do zapłacenia podatku VAT : usługodawca czy usługobiorca; właściciel czy użytkownik wieczysty; wydzierżawiający czy dzierżawca ?

Interpretacja
11.03.2005 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym podatnik utracił zwolnienie podmiotowe od podatku od towarów i usług?

Interpretacja
13.08.2004 Podatki

Podatnik zapytuje, czy po przekroczeniu kwoty obrotu 45.700 zł łącznie będzie zmuszony zarejestrować się jako podatnik VAT czynny i rozliczać sprzedaż zwolnioną i opodatkowaną ?Zdaniem podatnika zgodnie z art. 113 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług / Dz. U. Nr 54, poz. 535/ nie jest on zobowiązany do zarejestrowania się jako podatnik VAT czynny, ponieważ do wartości

Interpretacja
20.04.2004 Podatki

W jaki sposób należy udokumentować refundację należności wypłaconych osobom fizycznym z tytułu prawa użytkowania ich gruntów?Jaka stawka obowiązuje na fakturze z tyt. poddzierżawienia gruntów?