Zaliczenie wydatków na prowizję do kosztów uzyskania przychodów innych niż bezpośrednio związanych z przychodami i potrącenia ich jednorazowo w dacie ich poniesienia.
Skutki podatkowe otrzymania tytułem rozliczenia prowizji z banku po spłacie kredytu zaciągniętego przez zmarłego męża.
W zakresie ustalenia, czy przychody uzyskiwane przez Przedstawiciela ze świadczeń polegających na aktywnym poszukiwaniu dla Wnioskodawcy potencjalnych klientów na rynku indyjskim mieszczą się w katalogu art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na prowizję finansową i moment rozpoznania kosztów.
dotyczy ustalenia czy koszty akwizycji stanowiące prowizje pośredników ubezpieczeniowych stanowią bezpośrednie koszty uzyskania przychodu i w związku z tym dla celów podatkowych powinny być rozliczane analogicznie, jak dla celów bilansowych, tj. powinny być potrącane odpowiednio w okresach, w których osiągnięte zostały odpowiadające im przychody z tytułu składki ubezpieczeniowej.
zwolnienie od podatku otrzymywanych prowizji na podstawie art. 43 ust. 1 punkt 37 ustawy o VAT
Przejęcie pracowników na mocy art. 23(1) Kodeksu pracy i obowiązki płatnika w związku z wypłatą tym pracownikom prowizji od zysku bilansowego.
Czy za datę powstania przychodu w rozumieniu art. 12 ust. 3a updop możliwe jest uznanie momentu poinformowania brokera przez Ubezpieczyciela o fakcie zainkasowania składki ubezpieczenia, od którego uzależnione jest powstanie wobec brokera zobowiązania i jednocześnie poinformowanie go o wysokości należnego mu z tego tytułu wynagrodzenia, a który to stanowi w ocenie Wnioskodawcy moment wykonania usługi
Ustalenie, czy otrzymana od kontrahenta prowizja za świadczenie usługi jest kwotą brutto, czy też kwotą netto, do której należy doliczyć podatek VAT.