Brak utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek na skutek ulokowania części nadwyżek finansowych w produkty strukturyzowane.
Opodatkowanie wypłaconych należności z tytułu praw autorskich na rzecz Szwajcarskiego rezydenta podatkowego.
Sposób opodatkowania usługi tłumaczenia tekstów dla osób zagranicznych na podstawie umowy o dzieło.
sposób opodatkowania nagród pieniężnych i rzeczowych wręczanych uczestnikom zawodów sportowych organizowanych przez Wnioskodawcę
Czy Wnioskodawca, obywatel Republiki Białorusi (nieposiadający obywatelstwa polskiego), legitymujący się kartą stałego pobytu, określającą zamiar tego pobytu jako osiedlenie się, rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej, miał prawo do wyboru podatkowej księgi przychodów i rozchodów jako formy prowadzenia dokumentacji podatkowej, na takich samych prawach jak obywatel polski?
Czy w świetle zapisów art. 5 i art. 13 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, Wnioskodawczyni jest zobowiązana do prowadzenia ksiąg rachunkowych, czy mogę prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów (czyli nie stosować przepisów ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości).
Czy osoba fizyczna, obywatel Białorusi, posiadający Kartę Polaka i wizę ważną do 10 lutego 2013 r. oraz potwierdzenie zameldowania na pobyt czasowy w okresie od 12 listopada 2012 r. do 10 lutego 2013 r. może w związku z zarejestrowaną w Polsce pozarolniczą działalnością gospodarczą prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów?
Podstawą ustalenia dochodu dla Wnioskodawcy jako wspólnika spółki cywilnej jest rozmiar zamierzonej produkcji zadeklarowanej w PIT-6, a więc przy hodowli norek jest to ilość sztuk samic stada podstawowego określona proporcjonalnie do jego prawa w udziale w zysku (udziału) tej spółki. Przy czym na uwadze mieć trzeba, że stosownie do treści art. 43 ust. 3 pkt 1 ustawy, powiadomić należy właściwego naczelnika
rozliczenie transakcji świadczonych na rzecz podatnika z siedzibą na Cyprze
Czy Wnioskodawca będący wspólnikiem spółki komandytowej zobowiązany jest do prowadzenia jakkolwiek ewidencji dla celów podatkowych, w szczególności rejestrów VAT, podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ksiąg rachunkowych?Czy Wnioskodawca osiągający dochód z tytułu uczestnictwa (bycia wspólnikiem spółki komandytowej) w spółce komandytowej może być opodatkowany na zasadach określonych w przepisie
Czy Sąd powinien naliczać podatek dochodowy od osób prawnych od odsetek od sum depozytowych, złożonych w związku z toczącym się postępowaniem karnym, karnym skarbowym, administracyjnym, cywilnym oraz w sprawach o wykroczenia, podatnikom:a) mającym siedzibę lub zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o których mowa w art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy Spółka jest zobowiązana do sporządzenia informacji o dokonanych wypłatach i pobranym podatku, o której mowa w art. 42 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy stypendium naukowe dla doktoranta z Republiki Bułgarii podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy przyznanie statusu rezydenta wpłynie na możliwość rozliczania się za pomocą podatkowej księgi przychodów i rozchodów
Czy Spółka podlega obowiązkowi odprowadzenia do polskiego urzędu skarbowego podatku dochodowego od wypłacanych kwartalnie odsetek z tytułu pożyczki zaciągniętej w EUR od firmy z Niemiec, jeśli tak, to w jakiej wysokości? Spółka zaciągnęła w 2005 r. pożyczkę w EUR. Odsetki są naliczane w EUR. Jakim kursem powinny być przeliczone na PLN?
Jaką deklarację powinna sporządzić Spółka i w jakim terminie ją złożyć oraz w jakim terminie należy wpłacić podatek dochodowy z tytułu wypłacanych odsetek od zaciągniętej w 2005 r. od firmy zagranicznej z Niemiec pożyczki?
W jaki sposób należy opodatkować przychód uzyskany przez obywatela Kanady od spółki kanadyjskiej, z tytułu pracy najemnej świadczonej na terytorium RP?
Czy osoba fizyczna, posiadająca tylko obywatelstwo niemieckie i rozpoczynająca pozarolniczą działalność gospodarczą w Polsce, może prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów, czy ma obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych?
Podatniczka zamieszkuje w Szwecji. Pobiera tam rentę (która jest tam opodatkowana) oraz otrzymuje emeryturę w Polsce, od której jest potrącana zaliczka na podatek dochodowy. Podatnik formułuje stanowisko, iż przepisy prawa podatkowego skutkują opodatkowaniem emerytury tylko w miejscu zamieszkania tj. w Szwecji.
Wnioskodawca zwraca się z zapytaniem, czy w świetle obowiązujących przepisów prawa podatkowego wkłady niepieniężne (aporty) wnoszone do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zwolnione są od podatku od towarów i usług. Zdaniem Podatnika, wkłady niepieniężne (aporty) wnoszone do spółek prawa handlowego są zwolnione od podatku od towarów i usług na podstawie przepisu § 8 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia
Czy umowa pożyczki zawarta na rozpoczęcie lub prowadzenie działalności gospodarczej podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Opodatkowanie dochodów osób zagranicznych pełniących funkcję członków zarządu Spółki z o.o. zamieszkałych na terenie Niemiec.