Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze zasiedzenia.
Ulga mieszkaniowa - zakup lokalu mieszkalnego w licytacji komorniczej po upływie trzyletniego terminu.
Świadczone przez Państwa usługi polegające na wykonywaniu badania celem wydania orzeczenia lekarskiego, o którym mowa w art. 73 ust. 10c ustawy Karta Nauczyciela będą korzystać ze zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy.
Czy Spółka, zgodnie z art. 12 ust. 3j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ma prawo do pomniejszenia przychodów podatkowych za 2016 r. o kwotę 252.505,03 zł za roboty dodatkowe wykonane na rzecz Szpitala na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w (…) z dnia 24 listopada 2016 r. oddalającego powództwo Spółki o zapłatę za roboty dodatkowe?
Biorąc pod uwagę, że powziął Pan informację 39 dni po terminie uprawomocnienia postanowienia o przysądzeniu własności, podejmując jednocześnie wielokrotne próby potwierdzenia drogą telefoniczną bieżącego uprawomocnienia, pyta Pan, jaką metodykę przyjąć, by móc efektywnie uregulować zobowiązania podatkowe w terminie?
Usługa świadczona w zakresie medycyny pracy, korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy. W przypadku gdy Usługa wykonywana jest na wniosek osoby badanej, a nie na podstawie skierowania od pracodawcy, wówczas nie przysługuje zwolnienie.
Zaliczenie na bieżąco do kosztów uzyskania przychodów wierzytelności z tytułu sprzedaży towarów na rzecz Spółki z Norwegii, wobec której Sąd umorzył postępowanie upadłościowe
Nie ma podstaw do wystąpienia z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty. Fakt, iż Wnioskodawca w ten sposób wyegzekwował swoją wierzytelność pozostaje bez wpływu na powstanie obowiązku podatkowego. W analizowanej sprawie to wydane orzeczenie sądu wywołujące takie same skutki prawne jak umowa sprzedaży spowodowało powstanie obowiązku podatkowego.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawca posiada orzeczenie ustalające inwalidztwo III grupy wydane przez komisję MSW.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawczyni nie może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, ponieważ posiada orzeczenie ustalające inwalidztwo III grupy wyłącznie z tytułu niezdolności do służby w Policji.
Stwierdzenie, czy sprzedaż pojazdu usuniętego z drogi i przejętego przez Powiat na podstawie art. 130a ustawy Prawo o ruchu drogowym podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, stawka podatku dla przedmiotowej transakcji oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego.
w zakresie: Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca wykona dodatkowe prace, niewskazane pierwotnie w umowie, lecz których wykonanie jest niezbędne, aby Wnioskodawca mógł spełnić określone w umowie z Inwestorem wymogi, przychód w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Wnioskodawcy powstanie w momencie zawarcia przez strony ugody lub uprawomocnienia się orzeczenia sądu?
w zakresie: 1. Czy w sytuacji, gdy koszt prac przewidzianych w umowie jest większy niż zakładany początkowo, przychód w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Wnioskodawcy powstanie w dniu pierwotnego wykonania usług budowlanych czy też w momencie zawarcia przez strony ugody lub uprawomocnienia się orzeczenia sądu? 2. Czy w sytuacji potwierdzenia w pytaniu nr 1, że przychód w podatku dochodowym
Czy wydatki na przejazdy na leczenie szpitalne oraz na zakup: telefonu komórkowego, laptopa, komputera oraz opłaty na funkcjonowanie tych urządzeń podlegają odliczeniu w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej?
ulga rehabilitacyjna data wydania orzeczenia a możliwość odliczenia wydatku poniesionego na turnus rehabilitacyjny
Podmiot obowiązany do wystawienia faktury korygującej w związku z orzeczeniem sądu oraz ustalenie daty właściwej do złożenia korekty.
Czy ponoszone koszty związane z wypłatą przez Szpital zasądzonych rent uzupełniających dla rodziny zmarłego pacjenta można uznać za koszty uzyskania przychodów zwolnione od podatku dochodowego od osób prawych?
Czy Wnioskodawczyni może odliczyć od podatku rocznego opłatę za pobyt leczniczy w sanatorium w wysokości - 1 350 zł, razem z opłatą uzdrowiskową - 1.410 zł?
Czy Szpital postępuje prawidłowo wyłączając z kosztu uzyskania przychodu wypłacaną na rzecz pacjentki dożywotnią rentę na pokrycie zwiększonych potrzeb związanych z leczeniem i rehabilitacją i tym samym czy powyższe koszty będą zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych w sytuacji przeznaczenia dochodu na zapłatę renty.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy przychód z tytułu otrzymanego odszkodowania podlega zwolnieniu od opodatkowania na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu otrzymanego odszkodowania, kiedy powstaje obowiązek zapłaty podatku, czy otrzymanie przychodu z tytułu wyżej opisanego odszkodowania obliguje mnie do złożenia zeznania podatkowego (pytanie