1. Czy na gruncie opisanego stanu faktycznego, odsetki kapitałowe z tytułu pożyczki (oraz ewentualne odsetki za opóźnienie w spłacie pożyczki) stanowić będą dla Wnioskodawcy (wspólnika będącego Pożyczkodawcą) koszt uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych proporcjonalnie do jego działu w zysku Spółki? 2. Czy na gruncie opisanego stanu faktycznego, zapłacona przez Spółkę opłata manipulacyjna
1. Czy stawki podatku VAT, które stosuje Wnioskodawca przy naliczaniu VAT od transaction fee, czyli opłaty manipulacyjnej ściśle związanej z wystawieniem i sprzedażą biletu lotniczego w wysokości 0% na trasy międzynarodowe i 7 (8%) na trasy krajowe są prawidłowe?2. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym gdy zakupiony bilet będzie dotyczył trasy przelotu w całości przebiegającej poza terytorium Polski,
prawo do odliczenia VAT z faktur dokumentujących wypłatę opłaty motywacyjnej
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu opłaty przygotowawczej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu opłaty operacyjnej.
VAT - w zakresie opodatkowania właściwą stawką podatku opłat manipulacyjnych pobieranych z tytułu sprzedaży biletów kolejowych na trasy krajowe i międzynarodowe.
1. Czy w wymienionej sytuacji Wnioskodawca może pozostały nierozliczony a poniesiony już wydatek, który był konieczny do realizacji umowy leasingu, jednorazowo zaliczyć w koszty uzyskania przychodu z dniem rozwiązania umowy leasingu? 2. Czy otrzymaną od funduszu leasingowego nadpłatę wynikającą z różnicy wpłaconych przez Wnioskodawcę rat leasingowych, czynszu inicjalnego i opłaty manipulacyjnej a wartością
Zwolnienie od podatku VAT opłaty manipulacyjnej, prowizji oraz opłaty za przechowywanie z tytułu udzielania pożyczki pod zastaw.
Czy w przedstawionym powyżej stanie faktycznym zapłacone odsetki od zaciągniętego przez Spółkę kredytu, przeznaczonego i wykorzystanego na wypłatę dywidendy lub ewentualnie zaliczkę oraz poniesione inne koszty związane z zaciągnięciem tego kredytu (prowizja, opłaty manipulacyjne), będą stanowiły dla Spółki koszt uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy czynsz inicjalny, opłatę za wycenę i opłatę manipulacyjną przy stosowaniu uproszczonej metody ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych Wnioskodawca mógł odnieść w koszty jednorazowo w dacie wystawienia dokumentów?
Czy opłatę wstępną, czynsz inicjalny, czynsz zerowy i opłatę manipulacyjną można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia czy proporcjonalnie do czasu trwania umowy leasingu operacyjnego?
Czy w razie zbycia nieruchomości przez Wnioskodawcę po 12 miesiącach zameldowania w niej będzie mógł skorzystać z ulgi, o jakiej mowa w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2008 r.?
Czy Wnioskodawca ma prawo poniesiony wydatek w postaci czynszu inicjalnego zaliczyć w całości w kwocie netto jednorazowo w koszty uzyskania przychodu?
Czy kosztem uzyskania przychodów spółki są opłaty leasingowe ponoszone przez spółkę w podstawowym okresie trwania umowy leasingowej, w tym opłata wstępna w momencie ich poniesienia?
Czy Wnioskodawca powinien zaksięgować dwie faktury w koszty w miesiącu ich otrzymania, czy rozłożyć je w ratach takich, jak trwa umowa leasingowa?
W którym momencie opłatę manipulacyjną, czynsz inicjalny oraz czynsz 0" będą dla Spółki podatkowym kosztem uzyskania przychodu?
Czy podatek VAT naliczony z faktury dokumentującej naliczoną prowizję oraz opłatę manipulacyjną podlega odliczeniu w rozumieniu art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Na podstawie powyżej opisanego stanu faktycznego Spółka zwraca się z prośbą o wydanie interpretacji dotyczącej prawidłowego traktowania ww. opłaty pobieranej przez Spółkę w zakresie podatku VAT.
Czy opłatę manipulacyjną poniesioną na rzecz leasingodawcy z tytułu utraty samochodu dostawczego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
Czy właściwe jest działanie podatnika polegające na zaliczaniu do przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych wartości zakupionych wierzytelności z tytułu opłat manipulacyjnych z chwilą ich nabycia zgodnie z art. 12 ust. 3 ustawy o pdop?
Czy podatek VAT wynikajacy z faktury wystawionej: a) za koszty monitu wzywającego do zapłaty zaległych rat leasingowych, b) za opłatę manipulacyjną z tytułu wznowienia umowy leasingu, podlega odliczeniu od podatku należnego?